Subscribe Now
Trending News

Artykuł

Makadi Bay w Egipcie – najciekawsze atrakcje
Atrakcje

Makadi Bay w Egipcie – najciekawsze atrakcje

Makadi Bay – co warto zobaczyć?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Nie da się ukryć, że większość turystów z całą pewnością planuje już swój wypoczynek. Statystycznie rzecz biorąc, podróżni z naszego kraju za swój cel najczęściej obierają Egipt. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, gdyż kraj ten ma ponadprzeciętnie wiele do zaoferowania. Większość z nas z pewnością kojarzy Egipt z piramidami, a także niezapomnianym, pustynnym safari. Okazuje się, że kurort wypoczynkowy Makadi Bay ma o wiele więcej atrakcji. Co zatem można w nim robić?

Co robić w Makadi Bay w Egipcie?

Makadi Bay to jeden z najbardziej luksusowych kurortów w tej części basenu Morza Czerwonego. Znajduje się on bardzo blisko Hurghady i cieszy się popularnością wśród turystów już od wielu sezonów. Wydawać by się mogło, że można znaleźć tam dosłownie wszystko. W Makadi Bay bowiem turyści mogą korzystać z wielu atrakcji i udogodnień, których próżno szukać w innych częściach Egiptu. Jeśli zastanawiacie się, co robić w Makadi Bay, to jako pierwsze trzeba wymienić piaszczyste plaże. To właśnie z ich mnogości słynie kurort Makadi Bay. Dodatkowo plaże te są uznawane za najpiękniejsze w całej okolicy Hurghady. Co więcej to właśnie Makadi Bay jest pełne restauracji i barów, które specjalizują się w kuchniach z dosłownie całego świata. Pracują w nich nie tylko najlepsi kucharze, ale także i barmani, którzy raczą turystów kolorowymi drinkami. W kurorcie świetnie jest również rozwinięta baza rozrywkowa. Wieczorami plaże stają się prawdziwym miejscem do hucznych zabaw i imprez. Bez względu na to, jaki rodzaj wypoczynku preferują turyści, Makadi Bay jest miejscem, w którym każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Podróżni z pewnością nie zaznają nudy.

Jakie są najciekawsze atrakcje turystyczne w Makadi Bay i okolicach?

Makadi Bay to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Egipcie. Nic więc dziwnego, że w całym sezonie nie brakuje tam turystów. Do zwiedzenia i zobaczenia w okolicy z pewnością jest wiele, jednak każdy podróżny będzie szukał najciekawszych atrakcji, takich, które sprawiają, że Makadi Bay rzeczywiście jest wyjątkowe. Wobec tego na które atrakcje Makadi Bay warto zwrócić uwagę?

1. Makadi Water Word

Pierwszą i jednocześnie największą atrakcją Makadi Bay jest Makadi Water Word. Jak sama nazwa wskazuje, jest to park wodny, w którym znajdą dla siebie coś miłośnicy adrenaliny i szalonych przeżyć. Makadi Water Word to cała masa zjeżdżalni wodnych i nie tylko. Na terenie parku znajduje się wiele barów, a także szereg innych udogodnień. Z pewnością tego miejsca nie można pominąć.

2. Mini Egypt

Makadi Bay to jedynie jeden rejon Egiptu, który nastawiony jest głównie na turystykę. Jednak będąc tam, turyści w dalszym ciągu mają okazję do zobaczenia zabytków i ciekawych miejsc z całego kraju. Umożliwia to park z replikami zabytków Mini Egypt. To właśnie tam podróżni mogą podziwiać piramidy i słynnego Sfinksa.

3. Madinat Makadi Golf Resort

Makadi Bay zorganizowało miejsce również dla miłośników golfa. Tamtejszy park golfowy jest idealnym miejscem zarówno dla profesjonalistów, ale także i dla tych, którzy kijek będą trzymali w ręce po raz pierwszy. Istnieje również możliwość wykupienia krótkiego kursu gry w golfa z profesjonalnym instruktorem.

4. Dolphin Word

Jeśli podróżni wybierają się do Makadi Bay wraz ze swoimi pociechami to Dolphin Word czyli Świat Delfinów jest jedną z obowiązkowych atrakcji. Zarówno dorośli jak i dzieci mają tam możliwość bezpośredniego obcowania z tym ssakami i pływania razem z nimi w basenach. Oczywiście wszystko odbywa się pod czujnym okiem opiekunów. Taka przygoda z pewnością na długo utkwi w pamięci turystów, bez względu na ich wiek.

5. Sand City Hurghada

Makadi Bay znajduje się jedynie kilka minut drogi od Hurhgady. Jeśli więc podróżni mają chwilę, mogą wybrać się do tego miasta i zwiedzić Sand City Hurghada. To właśnie tam znajdują się piaskowe rzeźby najważniejszych obiektów w Egipcie. Z pewnością piaskowy Sfinks, który ma świetnie odwzorowane nawet najmniejsze detale, będzie robił ogromne wrażenie.

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii atrakcje, w których między innymi przedstawiamy najciekawsze atrakcje w Marsa Alam w Egipcie oraz podpowiadamy co warto zwiedzić w Hurghadzie.

Sprawdź też

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone * *