Subscribe Now
Trending News

Artykuł

Makadi Bay w Egipcie – TOP 10 najciekawszych atrakcji
Atrakcje

Makadi Bay w Egipcie – TOP 10 najciekawszych atrakcji

Makadi Bay – co warto zobaczyć?

Makadi Bay to niewielki kurort turystyczny, który znajduje się zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od popularnej Hurghady. Miasteczko to słynie z malowniczego położenia na brzegu Morza Czerwonego, które zachwyca kolorowymi rafami oraz bujnym życiem podwodnym. Do tego dochodzi rozwinięta infrastruktura, w tym przede wszystkim szeroki wybór bardzo luksusowych hoteli z niezwykle bogatą ofertą wypoczynkową. To wszystko powoduje, że jest to idealne miejsce na wakacje praktycznie o każdej porze roku! Jeżeli więc i Wy zdecydowaliście się na spędzenie w nim urlopu, dobrym pomysłem będzie wcześniejsze sprawdzenie czy do Egiptu jest wymagana wiza oraz z jakich atrakcji turystycznych warto skorzystać w Makadi Bay! I tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Gdzie leży Makadi Bay w Egipcie?
2. Co robić w Makadi Bay w Egipcie?
3. Polecane hotele w Makadi Bay
4. Jakie są najciekawsze atrakcje turystyczne w Makadi Bay i okolicy?
5. Polecane wycieczki w Makadi Bay w Egipcie
6. Lista najciekawszych atrakcji w Makadi Bay
• Makadi Water Word
• Mini Egypt
• Madinat Makadi Golf Resort
• Dolphin Word
• Sand City Hurghada
• Grand Aquarium w Hurghadzie
• Bazar w dzielnicy El Dahar w Hurghadzie
• Nowa Marina w Hurghadzie
• Biały Meczet El Mina w Hurghadzie
• Plaże w Makadi Bay


Gdzie leży Makadi Bay w Egipcie?

Makadi Bay to niewielki kurort turystyczny, który znajduje się w odległości około 35 kilometrów na południe od Hurghady, na zachodnim wybrzeżu Morza Czerwonego. Miejscowość ta jest zlokalizowana w strefie klimatu subtropikalnego pustynnego, w którym opady występują bardzo rzadko, w wyniku czego popularność Makadi Bay stale rośnie. Aby się do niego dostać, najlepszym sposobem będzie znalezienie tanich biletów z Polski do Egiptu, a następnie wylądowanie na międzynarodowym porcie lotniczym w Hurghadzie, a następnie drogą lądową przedostanie się bezpośrednio do kurortu.

Co robić w Makadi Bay w Egipcie?

Makadi Bay to jeden z najbardziej luksusowych kurortów w tej części basenu Morza Czerwonego. Znajduje się on bardzo blisko Hurghady i cieszy się popularnością wśród turystów już od wielu sezonów. Wydawać by się mogło, że można znaleźć w nim dosłownie wszystko, co jest potrzebne do udanego wypoczynku – wszak w Makadi Bay turyści mogą korzystać z wielu atrakcji i udogodnień, których próżno szukać w innych częściach Egiptu. Jeśli więc zastanawiacie się, co robić w Makadi Bay, to jako pierwsze trzeba wymienić piaszczyste plaże. To właśnie z ich mnogości słynie ten popularny w ostatnich latach kurort turystyczny. Dodatkowo są one uznawane za jedne z najpiękniejszych plaż w Hurghadzie i okolicy. Co więcej, to właśnie Makadi Bay jest pełne restauracji i barów, które specjalizują się w kuchniach z dosłownie całego świata. Pracują w nich nie tylko najlepsi kucharze, ale także i barmani, którzy raczą turystów kolorowymi drinkami. W kurorcie świetnie jest również rozwinięta baza rozrywkowa. Wieczorami plaże stają się prawdziwym miejscem do hucznych zabaw i imprez. Bez względu na to, jaki rodzaj wypoczynku preferują turyści, Makadi Bay jest miejscem, w którym każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Podróżni z pewnością nie zaznają w nim nudy!

Polecane hotele w Makadi Bay

Jakie są najciekawsze atrakcje turystyczne w Makadi Bay i okolicy?

Makadi Bay to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Egipcie. Nic więc dziwnego, że w całym sezonie nie brakuje tam turystów. Do zwiedzenia i zobaczenia w okolicy z pewnością jest wiele, dlatego warto wcześniej poznać najciekawsze atrakcje, aby wybrać te, które odpowiadają preferencjom urlopowiczów. Wobec tego, na które atrakcje w Makadi Bay warto zwrócić uwagę? Do tych najciekawszych zaliczamy:

Polecane wycieczki w Makadi Bay w Egipcie


Kliknij tutaj, aby podejrzeć pozostałe wycieczki w Makadi Bay!


Lista najciekawszych atrakcji w Makadi Bay

1. Makadi Water Word

Pierwszą i jednocześnie największą atrakcją w Makadi Bay jest Makadi Water Word. Jak sama nazwa wskazuje, jest to park wodny, który spodoba się przede wszystkim miłośnikom adrenaliny i szalonych przeżyć. Makadi Water Word to cała masa zjeżdżalni wodnych i nie tylko. Na terenie parku znajduje się wiele barów, a także szereg innych udogodnień, dlatego podczas spędzania urlopu w tym popularnym kurorcie turystycznym, miejsca tego z pewnością nie można pominąć!

Makadi Water World

2. Mini Egypt

Okolice Hurghady i Makadi Bay to rejon, który jest nastawiony głównie na turystykę. Niestety, mimo to w pobliżu nie ma zbyt wielu ciekawych zabytków, dlatego świetną alternatywą jest odwiedzenie muzeum miniatur, czyli Mini Egiptu! Jest to park, w którym można podziwiać najciekawsze zabytki Egiptu w miniaturowych formach!

Mini Egypt

3. Madinat Makadi Golf Resort

W Makadi Bay zorganizowano również miejsce dla miłośników golfa. Tamtejszy park golfowy o nazwie Madinat Makadi Golf Resort jest idealnym miejscem zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów, którzy podczas wypoczynku w Egipcie chcą zagłębić się w ten popularny sport, zwłaszcza że istnieje możliwość wykupienia krótkiego kursu gry w golfa z profesjonalnym instruktorem!

Madinat Makadi Golf Resort

4. Dolphin Word

Urlopowicze, którzy wybierają się do Makadi Bay wraz ze swoimi pociechami z pewnością powinni rozważyć wizytę w Dolphin Word, czyli świecie Delfinów! W miejscu tym zarówno dorośli, jak i dzieci mają możliwość bezpośredniego obcowania z tym ssakami i pływania razem z nimi w basenach! Oczywiście wszystko odbywa się pod czujnym okiem opiekunów. Taka przygoda z pewnością na długo utkwi w pamięci turystów, bez względu na ich wiek.

Dolphin World

5. Sand City Hurghada

Makadi Bay znajduje się jedynie kilkadziesiąt minut drogi od Hurhgady, dlatego spędzający w nim urlop podróżni mają mogą wybrać się do tego miasta i zwiedzić Sand City Hurghada. To właśnie tam znajdują się piaskowe rzeźby najważniejszych obiektów w Egipcie, które zostały odwzorowane w świetny sposób!

Sand City Hurghada

6. Grand Aquarium w Hurghadzie

Wielkie Akwarium w Hurghadzie to miejsce, które fascynuje młodszych, jak i starszych podróżników. Od momentu otwarcia, czyli od 2015 roku, jest domem dla przeszło 1200 stworzeń, w tym licznych gatunków ryb, rekinów, płaszczek oraz żółwi. Jest to jedno z największych krytych siedlisk wodnych na świecie, w którym ekspozycje są w nim podzielone na kilka różnych sektorów. Jego najciekawszych punktem jest jednak ogromny, podwodny tunel, w którym można podziwiać niezwykle kolorowe gatunki ryb i stworzeń morskich przepływających tuż nad głowami turystów.

Grand Aquarium w Hurghadzie

7. Bazar w dzielnicy El Dahar w Hurghadzie

El Dahar to najstarsza handlowa część Hurghady, którą wypełnia niezwykle kolorowy bazar. Ulice w tym miejscu są tłoczne, gwarne i pełne miejscowych sprzedawców, którzy oferują lokalne wyroby. Na targowisku można między innymi warzywa, owoce, pamiątki, przyprawy, ubrania, dywany, biżuterię oraz mnóstwo rękodzieł, co powoduje, że jest to idealne miejsce na zaopatrzenie się w pamiątki z Egiptu. Niezapomnianym doświadczeniem będzie także zatrzymanie się w jednej z lokalnych restauracji, w której można skosztować miejscowych przysmaków i zaznać niezwykle barwnej, choć odmiennej od europejskiej obyczajowości Egipcjan.

Atrakcje turystyczne w Hurghadzie

8. Nowa Marina w Hurghadzie

Jedną z największych atrakcji w Hurghadzie, a tym samym i w Makadi Bay, jest Nowa Marina, która od momentu powstania szybko stała się popularnym miejscem wśród turystów. Na chwilę obecną pełni nie tylko rolę portu jachtowego, ale również nowego, głównego centrum rozrywkowego w całym regionie. W ciągu dnia przybysze z całego świata mogą podziwiać tutaj cumujące małe, kilkumetrowe żaglówki, nieco większe łodzie oraz ogromne jachty należące do najzamożniejszych tego świata. Wieczorem zaś Nowa Marina odżywa i zmienia się w tętniące życiem miejsce, w którym racząc się pięknymi widokami można w pobliskich restauracjach kosztować lokalnych potraw i napojów.

Co warto zwiedzić w Hurghadzie?

9. Biały Meczet El Mina w Hurghadzie

Meczet El Mina to najbardziej charakterystyczny punkt Hurghady, który uchodzi za jedną z największych atrakcji turystycznych w regionie! Jest to stosunkowo nowa, ogromna budowla, którą za sprawą okazałych minaretów widać już z daleka. Najlepszym pomysłem jest jednak odwiedzenie tego miejsca w nocy, gdy świątynia jest podświetlona na zielono, co dodaje jej jeszcze więcej uroku, a przy tym zachęca do robienia zdjęć!

Biały Meczet El Mina w Hurghadzie

10. Plaże w Makadi Bay

Plaże w Marsa Alam są przepiękne i to samo dotyczy kurortu Makadi Bay! Morze w tym miejscu jest krystalicznie czyste, a plaże ciągną się kilometrami i są pokryte miękkim, białym piaskiem, który jest delikatnie podmywany przez morskie fale. Takie połączenie doznań wizualnych tworzy wręcz idealne warunki do błogiego wypoczynku w promieniach słońca!

Plaża Makadi Bay

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii atrakcje, w których między innymi przedstawiamy najciekawsze atrakcje w Port Ghalib oraz najciekawsze atrakcje w Marsa Alam!

Sprawdź też

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone * *