Subscribe Now
Trending News

Artykuł

Najpiękniejsze plaże w Marsa Alam – TOP 5 najlepszych plaż
Plaże

Najpiękniejsze plaże w Marsa Alam – TOP 5 najlepszych plaż

Najlepsze plaże w Marsa Alam w Egipcie

Marsa Alam to stale zyskujący na popularności kurort turystyczny, który znajduje się w południowej-wschodniej części Egiptu. Miejscowość ta leży na wybrzeżu Morza Czerwonego w rejonie słynącym z ciągnących się kilometrami malowniczych plaż, które wyróżniają się miękkim, białym piaskiem oraz łagodnym zejściem to niezwykle turkusowego morza. To jednak nie wszystko! Będąc na nich wystarczy oddalić się raptem kilka metrów od brzegu, aby w wodzie móc podziwiać przepiękne rafy koralowe oraz licznie występujące w tym akwenie kolorowe rybki. Jeżeli więc zdecydowaliśmy się na wybór tego zachwycającego kurortu, warto wcześniej sprawdzić, czy w Egipcie są rekiny oraz jakie plaże w samym Marsa Alam i jego pobliżu są najciekawsze! I tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Plaże w Marsa Alam – którą wybrać?
• Marsa Mubarak
• Sharm El Luli
• Abu Dabbab Beach
• Concorde Moreen Beach
• Al-Nayzak Beach


Plaże w Marsa Alam – którą wybrać?

Jedną z największych atrakcji w Hurghadzie są plaże i to samo dotyczy Marsa Alam. Rejon, w którym leży, słynie bowiem z piaszczystych, dziewiczych plaż oraz krystalicznie czystego morza, które kryje w sobie rzadko spotykaną różnorodność fauny i flory. To właśnie dlatego kurort ten jest polecany przede wszystkim miłośnikom wylegiwania się na słońcu oraz osobom lubiącym podziwiać podwodny świat, zwłaszcza że okoliczne wody są bogate w niezwykle barwne żyjątka. Oprócz tego, pogoda w tej części Egiptu dopisuje praktycznie przez cały rok, dzięki czemu Marsa Alam i jego okolice to miejsce idealne do zażywania słonecznych i morskich kąpieli oraz delektowania się pięknem lokalnej natury. Które zatem plaże w tym regionie są najlepsze? Już podpowiadamy!

1. Marsa Mubarak

Marsa Mubarak, czyli ogród koralowy, to jedna z największych atrakcji w Marsa Alam. Jest to malownicza laguna, leżąca zaledwie 60 kilometrów od kurortu, która zachwyca krystalicznie czystą wodą w turkusowych odcieniach oraz mięciutkim, białym piaskiem. I to jeszcze nie wszystko! W zatoce tej kryją się bowiem liczne kolorowe rybki, żółwie morskie, krowy morskie oraz delfiny butlonosy! Wszystkie te stworzenia często odwiedzają miejscową rafę koralową, znajdującą się tuż pod powierzchnią wody. Wystarczy więc zabrać ze sobą płetwy i rurkę do oddychania, a następnie wypłynąć kawałek w morze, aby móc podziwiać podwodny świat pełny życia! Jeżeli jednak wolimy wygrzewać się w słońcu, to na Marsa Mubarak również jest do tego sposobność. Plaża w tym miejscu jest rozległa, pełna miękkiego piasku, ale brakuje tutaj drzew, więc warto zabrać ze sobą dobrej jakości krem do opalania!

Marsa Mubarak

Jak dostać się do Marsa Mubarak?

2. Sharm El Luli

Sharm El Luli to kolejna zapierająca dech w piersiach laguna, która znajduje się zaledwie 60 kilometrów od Marsa Alam. Jest ona uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż w całym regionie, a to wszystko za sprawą krystalicznie czystego morza, które w miejscu tym zjawiskowo mieni się w turkusowych odcieniach. Sama plaża zaś jest bardzo rozległa i szeroka, pokryta białym, miękkim piaskiem, tak więc każdy z odwiedzających ją turystów z pewnością znajdzie miejsce dla siebie. To jednak nie koniec uroków tego miejsca! Podobnie do Marsa Mubarak, na Sharm El Luli tuż nieopodal brzegu znajduje się rozległa rafa koralowa, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych w całym Egipcie! Jeżeli więc planujemy odwiedzić to miejsce, to z pewnością warto zabrać ze sobą sprzęt do snurkowania, aby móc podziwiać podwodne życie, w tym często odwiedzające lagunę krowy morskie, żółwie zielone i delfiny butlonosy!

Sharm El Luli

Jak dostać się do Sharm El Luli?

3. Abu Dabbab Beach

Abu Dabbab Beach to kolejna popularna, a przy tym niezwykle piękna plaża w okolicy Marsa Alam. Znajduje się ona niecałe 40 kilometrów od miejscowości i jest nazywana „domem żółwi”, ponieważ corocznie setki żółwi morskich składa na niej jaja. Miejsce to znane jest z miękkiego, białego piasku oraz krystalicznie czystego morza, które zachwyca swoją turkusową barwą. Tutaj podobnie do Marsa Mubarak i Sharm El Luli, zaledwie kilkanaście metrów od brzegu znajduje się bujna rafa koralowa, którą zamieszkują liczne morskie stworzenia. Wystarczy zatem wziąć ze sobą rurkę do pływania i płetwy, aby móc delektować się pięknem podwodnej przyrody, gdzie przy odrobinie szczęścia można natrafić na płaszczki, żółwie morskie, krowy morskie oraz delfiny butlonosy, które czasem przypływają do zatoki.

Abu Dabbab Beach

Jak dostać się na Abu Dabbab Beach?

4. Concorde Moreen Beach

Concorde Moreen Beach to następna warta uwagi plaża, która znajduje się około 40 kilometrów od Marsa Alam. Miejsce to jest idealne dla urlopowiczów, którzy lubią spędzać czas na błogim leniuchowaniu w promieniach słońca, zażywając przy tym morskich kąpieli w krystalicznie czystej wodzie. Piasek na tej plaży jest drobny, miękki i ma biały kolor, a zejście do wody jest łagodne. Pewnie nikogo nie zaskoczymy, ale tutaj podobnie jak na pozostałych plażach, nieopodal brzegu znajduje się rozległa rafa koralowa, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych w całym regionie. Osoby lubiące podziwiać podwodny świat, powinny więc zabrać ze sobą sprzęt do snurkowania, aby móc podglądać liczne kolorowe rybki oraz bujną morską roślinność.

Concorde Moreen Beach

Jak dostać się na Concorde Moreen Beach?

5. Al-Nayzak Beach

Al-Nayzak to istny klejnot, który znajduje się zaledwie 12 kilometrów od Marsa Alam. Miejsce to jest nazywane przez miejscowych „spadającą gwiazdą”, ponieważ naturalny zbiornik wodny, który w tym miejscu powstał, według wierzeń Egipcjan jest efektem uderzenia meteorytu o plażę (stąd nazwa: „nayzak”, która po arabsku oznacza „meteoryt”). I choć geologowie wykluczyli teorię, jakoby to niewielkie jeziorko powstało na skutek uderzenia meteorytu, to ze względu na jego przepiękną formę, zdecydowanie jest to plaża warta odwiedzenia. W miejscu tym można bowiem kąpać się nawet zimą, ponieważ ten naturalny basen ze wszystkich stron jest osłoniony od prądów morskich, a znajdująca się w nim woda jest nagrzewana przez górujące nad Egiptem słońce.

Al-Nayzak

Jak dostać się na Al-Nayzak Beach?

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii plaże, w których między innymi przedstawiamy najpiękniejsze plaże w Hurghadzie.

Sprawdź też

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone * *