Subscribe Now
Trending News

Makadi Bay

Wakacje w Makadi Bay

Uśmiechnij się, jesteś w Makadi Bay!

Makadi Bay to niewielka miejscowość leżąca około 30 kilometrów na południe od Hurghady. Jest to stosunkowo młody kurort turystyczny, wyróżniający się krystalicznie czystą wodą, której temperatura nigdy nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza, szerokimi, piaszczystym plażami oraz bajecznymi krajobrazami. W samej miejscowości znajdziemy nowoczesną zabudowę oraz kameralną atmosferę, dzięki czemu jest to idealna destynacja dla osób, które nie przepadają za tłokiem i gwarem.

Makadi Bay leży u wybrzeży Morza Czerwonego, a od strony lądu jest otoczona przez egipską pustynią wschodnią. Jest to kurort pełen hoteli i ośrodków SPA, dzięki czemu każda osoba szukająca błogiego relaksu znajdzie coś dla siebie. Tuż obok miejscowości, zaledwie kilkadziesiąt metrów od brzegu znajdują się przepiękne rafy koralowe, gdzie można podziwiać podwodne jaskinie, bujną roślinność oraz liczne, wielokolorowe rybki. Na brzegu zaś, w pobliżu zatoki znajduje się całe mnóstwo otwartych do późna pubów, dyskotek oraz restauracji, które serwują lokalne przysmaki.

Makadi Bay

Atrakcje w Makadi Bay

W Makadi Bay niestety nie znajdziemy żadnych zabytków, ale można podziwiać tu piękne widoki, uprawiać rozmaite spory wodne, wybrać się na wycieczkę quadami na pustynię, spacerować oraz w pełni korzystać z kąpieli morskich i słonecznych. Plaże w Makadi Bay są w większości piaszczyste, zadbane i bardzo urokliwe. Ich spora część należy do hoteli, z odpowiednim zapleczem pozwalającym zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt i akcesoria. W samej miejscowości zaś na turystów czekają liczne atrakcje. Nie zawiodą się osoby, które lubią potańczyć – czekają na nich liczne dyskoteki, puby i kluby, otwarte do późnych godzin nocnych. W ciągu dnia bardzo ciekawym rozwiązaniem jest uprawianie sportów wodnych, a w szczególności kitesurfingu, windsurfingu oraz żeglowanie.

A co jest ciekawego w okolicach Makadi Bay? Tuż obok znajduje się Hurghada, skąd są organizowane liczne wycieczki fakultatywne. Do tych najpopularniejszych możemy zaliczyć między innymi odwiedzenie Kairu, Abu Simbel, Luksoru, Aleksandrii i Karnaku czy nawet do Jerozolimy.

Polecane hotele w Makadi Bay

 

Pozostałe destynacje w Egipice

Sharm El Sheikh
Sharm el Sheikh
Hurgadha
Hurghada
Marsa Alam
El Gouna
Dahab
Dahab
Taba
Taba
Makadi Bay
Safaga