Subscribe Now
Trending News

Artykuł

Wiza do Egiptu – jak ją uzyskać i ile kosztuje?
Porady

Wiza do Egiptu – jak ją uzyskać i ile kosztuje?

Wiza do Egiptu – co warto wiedzieć?

Egipt za sprawą pięknej pogody, malowniczych krajobrazów i bogatej kultury, co roku przyciąga rzeszę turystów, będąc jednym z najczęstszych wakacyjnych kierunków wśród Polaków. Nie każdy jednak wie, że aby dostać się do Kraju Piramid, oprócz ważnego paszportu, niezbędna jest również wiza. Ile kosztuje taki dokument, jak długo jest ważny i gdzie można go kupić? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!

Wakacje w Egipcie


Spis treści:
1. Czy do Egiptu jest wymagana wiza?
2. Ile kosztuje wiza turystyczna do Egiptu?
3. Gdzie kupić wizę do Egiptu?
4. Kto jest zwolniony z zakupu wizy do Egiptu?


Czy do Egiptu jest wymagana wiza?

Tak, aby dostać się do Egiptu, niezbędne jest posiadanie wizy turystycznej. Bez wyrobienia wspomnianego dokumentu wjazd na teren kraju będzie niemożliwy. Dodatkowo, by przekroczyć granicę Egiptu, każdy podróżny musi posiadać paszport ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do Polski.

Ile kosztuje wiza turystyczna do Egiptu?

Wakacje w Egipcie to bardzo często wybierany kierunek zarówno wśród osób podróżujących na własną rękę, jak i tych korzystających z biur podróży. Niezależnie jednak od tego, czy planujemy dostać się do Egiptu samodzielnie, czy korzystamy z odgórnie zorganizowanego wyjazdu, niezbędne będzie zakupienie wizy. Obowiązek posiadania takiego dokumentu dotyczy wszystkich Polaków, którzy podróżują do Egiptu. Koszt wizy turystycznej to:

  • 25 USD w przypadku wizy jednokrotnej, obowiązującej przez 30 dni pobytu i ważnej 90 dni od daty wydania,
  • 60 USD w przypadku wizy wielokrotnej, obowiązującej przez 30 dni pobytu i ważnej 180 dni od daty wydania.

Gdzie kupić wizę do Egiptu?

Wizę turystyczną do Egiptu można kupić w 3 różnych miejscach: po wylądowaniu samolotu na lotnisku, w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski oraz przez internet. Najlepszym sposobem jest kupno bezpośrednio na lotnisku, gdzie w paszporcie zostanie umieszczony stempel lub znaczek, który będzie potwierdzał jej nabycie. Z kolei w ambasadzie wiza zostanie wklejona do paszportu. Aby ją uzyskać, musimy przygotować kolorowy skan pierwszej strony paszportu, następnie wypełnić odpowiedni wniosek i przedstawić je pracownikowi placówki. Ostatnim sposobem jest kupno wizy na stronie: https://www.visa2egypt.gov.eg/, gdzie wystarczy się zarejestrować i wypełnić formularz. Po wypełnieniu wniosku i dokonaniu opłaty, na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link do pobrania e-wizy, którą należy wydrukować i zabrać ze sobą na wakacje. Warto również zaznaczyć, że o elektroniczną wizę turystyczną powinniśmy starać się co najmniej 7 dni przed przylotem do Egiptu.

Kto jest zwolniony z zakupu wizy do Egiptu?

Osoby wybierające się na półwysep Synaj, w tym między innymi do popularnego kurortu Sharm El Sheikh, Taba oraz Dahab nie muszą posiadać wizy. W takim wypadku, podczas odprawy paszportowej turyści otrzymują pieczątkę, która uprawnia do 14 dni pobytu na półwyspie. Warto jednak wiedzieć, że brak wizy obowiązuje jedynie w tym regionie, co oznacza, że podczas pobytu nie można korzystać z dalszych wycieczek fakultatywnych, realizowanych poza półwyspem Synaj. Wobec tego, jeżeli ktoś chce skorzystać z atrakcji w Hurghadzie lub odwiedzić najważniejsze zabytki w Egipcie, musi wtedy dokonać opłaty wizowej.

Top hotele w Egipcie na Lato 2024

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii porady, w których między innymi wyjaśniamy czy w Egipcie można spożywać alkohol oraz podpowiadamy kiedy lecieć do Hurghady.

Sprawdź też

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone * *