Subscribe Now
Trending News

Safaga

Wakacje w Safadży

Uśmiechnij się, jesteś w Safadży!

Safaga (Safadża) jest miastem portowym, położonym około 50 kilometrów na południe od Hurghady. I choć nie są znane początki tej miejscowości to wiadomo, że jest to jeden z najstarszych portów leżących u wybrzeża Morza Czerwonego, który niegdyś słynął z plaż o leczniczych właściwościach.

Safaga to miejsce, które wyróżnia się pięknymi, szerokimi plażami oraz bujną, w dużym stopniu dziewiczą rafą koralową. Tutejsze plaże wyróżniają się wyjątkową urodą – są piaszczyste, zadbane oraz mają świetnie rozbudowane zaplecze. Dodatkowo, sprzyjający układ linii brzegowej sprawia, że w Safadze roi się od centrów nurkowych oraz firm oferujących naukę surfowania. W mieście zaś znajduje się niewielki bazar i piękna promenada, po której z powodzeniem można spacerować.

Turyści, którzy wybierają się w rejon Hurgady, bardzo często decydują się na pobyt w hotelach w Safadze oraz okolicach. Zapewnia to bardziej kameralną atmosferę – z dala od większych kurortów. Znajdziemy tu bardzo spokojną okolicę, a także dobrą infrastrukturę hotelową. Liczyć jednak trzeba się z tym, że podróż z lotniska w Hurghadzie potrwać może nawet kilka godzin.

Safada

Atrakcje w Safadży

W Safadze nie uświadczymy wielu zabytków. Jeżeli więc zależy nam na zwiedzaniu miejsc związanych z historią Egiptu, najlepiej wybrać się na jedną z wielu wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biura podróży – do Kairu, Abu Simbel, Luksoru, Aleksandrii lub Karnaku, gdzie znajduje się wiele okazałych obiektów będących świadectwem historii i dziedzictwa kulturowego tego pięknego kraju. Dużą popularnością cieszą się także rejsy po Nilu, pustynne safari oraz wycieczki do Jerozolimy.

Co jeszcze warto zobaczyć będąc w Safadze? Pobyt w tej miejscowości to świetna okazja do podziwiania wspaniałych widoków oraz zażywania zbawiennych dla zdrowia kąpieli w źródłach mineralnych. Jest to także idealne miejsce do nurkowania i snurkowania w celu podziwiania bujnych raf koralowych. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj przede wszystkim Tubija Kabir w pobliżu bezludnej wyspy koralowej Dżazirat Tubija oraz obszar wokół wyspy Dżazirat Safadża. Pod wodą można znaleźć między innymi wrak drewnianego statku z XVIII wieku, wrak statku Salem Express, który zatonął w 1991 roku oraz rozliczne wielokolorowe rybki. Na odwiedzających największe wrażenie robi podwodna wycieczka do wnętrza promu, ponieważ jest on miejscem spoczynku wielu osób.

Pozostałe destynacje w Egipcie

Sharm El Sheikh
Sharm el Sheikh
Hurgadha
Hurghada
Marsa Alam
El Gouna
Dahab
Dahab
Taba
Taba
Makadi Bay
Safaga