Subscribe Now
Trending News

Hurghada

Wakacje w Hurghadzie

Uśmiechnij się, jesteś w Hurghadzie!

Hurghada to miasto leżące się na środkowym wschodzie kraju, w odległości około 600 kilometrów od Kairu i 300 kilometrów od kompleksu świątyń w Luksorze. Obok Sharm el Sheikh i Marsa Alam jest to jeden z najpopularniejszych egipskich kurortów położonych u wybrzeża Morza Czerwonego. Nazwa miasta pochodzi od krzewu z czerwonych jagód, z których Beduini przygotowują orzeźwiający napój chłodzący.

Hurghada to jeden najstarszych i największych nadmorskich ośrodków turystycznych Egiptu, który corocznie odwiedza miliony turystów. Na obrzeżach miasta znajduje się duże międzynarodowe lotnisko, które sprawia, że po znalezieniu tanich lotów z Polski do Hurghady można liczyć na szybkie dotarcie do hotelu prosto z płyty lotniska. Hurghada jest również bazą wypadową dla nocujących w pobliskiej Safadze, czy też El Gounie.

Do największych atutów Hurghady można zaliczyć przede wszystkim świetnie rozwiniętą infrastrukturę, gdzie na linii brzegowej rozpościerającej się na przeszło 40 kilometrów znajdziemy ponad 200 hoteli o standardzie od dwóch, aż po pięć gwiazdek – baza ta stale się powiększa. Dodatkowo, jest to miasto, które niemal każdego dnia jest ciepłe i słoneczne, co sprzyja korzystaniu z wypoczynku oraz zachęca do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Hurghada
Atrakcje w Hurghadzie

Co robić w Hurghadzie?

Największą i najważniejszą atrakcją Hurghady są gorące, piaszczyste plaże obmywane przez turkusowe fale Morza Czerwonego. Oprócz tego, będąc w Hurghadzie warto odwiedzić miejskie Akwarium z pięknymi rybami, dostojnie reprezentującymi faunę Morza Czerwonego, rozliczne Aquaparki, czy też udać się na tradycyjny pokaz tańca brzucha w hotelu lf Leila Wa Leila (baśń z tysiąca i jednej nocy). Ci zaś, którzy lubią morskie wyprawy, skorzystać mogą z wycieczki fakultatywnej na Wyspę Giftun z dziewiczymi plażami i najpiękniejszymi rafami koralowymi w okolicach.

Hurghada jako miasto posiada cztery dzielnice:

  • Dahar – najstarsza część miasta, utrzymana w tradycyjnym, arabskim stylu. Warto tu wybrać się na największy w mieście bazar, pocztę, czy też to orientalnych restauracji,
  • Sekkala – nowsza część miasta, w której dziś znajduje się centrum rozrywki: wiele restauracji, barów, klubów, sklepów, a także większość nowych hoteli. Znajduje się tu także atrakcyjna Marina – nadmorska promenada, która nieustannie tętni życiem i zapewnia wiele rozrywek,
  • Village Road – to tu powstają obecnie najlepsze sieciowe hotele, sklepy, czy też ekskluzywne restauracji – można powiedzieć, że tworzy się tutaj drugie centrum miasta,
  • Sahl Hasheesh – ekskluzywne miasteczko podobne do El Gouny, budowane na południowych krańcach miasta, w stronę Safagi. To tu w najbliższej przyszłości będą najbardziej luksusowe dobra miasta.

Polecane hotele w Hurghadzie

 

Pozostałe destynacje w Egipcie

Sharm El Sheikh
Sharm el Sheikh
Hurgadha
Hurghada
Marsa Alam
El Gouna
Dahab
Dahab
Taba
Taba
Makadi Bay
Safaga