Subscribe Now
Trending News

Artykuł

Hurghada w Egipcie – TOP 7 atrakcji! Co warto zobaczyć w Hurghadzie?
Atrakcje

Hurghada w Egipcie – TOP 7 atrakcji! Co warto zobaczyć w Hurghadzie?

Atrakcje turystyczne w Hurghadzie – co warto zwiedzić?

Hurghada to najstarszy i najpopularniejszy kurort turystyczny w Egipcie. Jest to miasto, które niegdyś było wioską rybacką, a dzisiaj przyciąga przybyszów z całego świata piękną pogodą, turkusowym morzem, kolorowymi rafami i mnóstwem atrakcji dla turystów w każdym wieku. Do tego dochodzi rozwinięta infrastruktura, w tym przede wszystkim szeroki wybór hoteli z niezwykle bogatą ofertą wypoczynkową. To wszystko powoduje, że jest to idealne miejsce na wakacje praktycznie o każdej porze roku! Wobec tego, dobrym pomysłem jest dowiedzenie się czy do Egiptu jest wymagana wiza oraz jakie atrakcje turystyczne warto odwiedzić będąc w Hurghadzie! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Gdzie leży Hurghada w Egipcie?
2. Polecane hotele w Hurghadzie
3. Co warto zobaczyć w Hurghadzie i okolicy?
4. Polecane wycieczki w Hurghadzie w Egipcie
5. Lista najciekawszych atrakcji w Hurghadzie
• Wybrzeże Morza Czerwonego w Hurghadzie
• Grand Aquarium w Hurghadzie
• Bazar w dzielnicy El Dahar w Hurghadzie
• Biały Meczet El Mina w Hurghadzie
• Nowa Marina w Hurghadzie
• Bary, kluby i dyskoteki w Hurghadzie
• Wycieczki w okolice Hurghady


Gdzie leży Hurghada w Egipcie?

Hurghada to miasto leżące we wschodnim Egipcie, rozciągające się wąskim pasem wzdłuż pustynnego wybrzeża Morza Czerwonego. Jest to kurort znajdujący się w strefie klimatu subtropikalnego pustynnego, w którym opady występują bardzo rzadko. To powoduje, że Hurghada stała się jednym z największych ośrodków turystycznych w kraju, który corocznie jest odwiedzany przez miliony turystów z całego świata. Aby więc się do niego dostać, najlepszym sposobem będzie znalezienie tanich biletów z Polski do Egiptu, a następnie wylądowanie na międzynarodowym porcie lotniczym, który znajduje się w Hurghadzie i obsługuje przeszło 6 milionów pasażerów rocznie.

Polecane hotele w Hurghadzie

Co warto zobaczyć w Hurghadzie i okolicy?

Egipt to przede wszystkim mekka dla turystów głodnych zwiedzania zabytków i odkrywania starożytnej kultury tego wyjątkowego kraju. Warto więc wiedzieć, że w okolicach Hurghady nie znajdziemy ich zbyt wiele. Jest to rejon obfitujący w zupełnie inny rodzaj rozrywki, co oczywiście nie oznacza, że odwiedzając ten wakacyjny kurort będziemy się nudzić. Wręcz przeciwnie! Pogoda w Hurghadzie praktycznie przez cały rok zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, a tych jest naprawdę wiele! Co zatem robić będąc w tej części Egiptu? Hurghada kryje w sobie atrakcje dla turystów o różnych zapotrzebowaniach wakacyjnych, a my wybraliśmy kilka najciekawszych z nich!

Polecane wycieczki w Hurghadzie w Egipcie


Kliknij tutaj, aby podejrzeć pozostałe wycieczki w Hurghadzie!


Lista najciekawszych atrakcji w Hurghadzie

1. Wybrzeże Morza Czerwonego w Hurghadzie

Gdy znajdzie się tanie bilety z Polski do Hurghady, pierwszą i najważniejszą atrakcją w tym pięknym kurorcie jest wybrzeże, a w szczególności gorące, piaszczyste plaże powolnie obmywane przez turkusowe wody Morza Czerwonego. To właśnie tu znajdziemy liczne rafy koralowe, gdzie pływając z rurką z powodzeniem można podziwiać niezwykle bujną podwodną faunę i florę. Na bardziej doświadczonych nurków czeka jeszcze więcej atrakcji, bowiem nieopodal brzegu aż roi się od zatopionych wraków statków, które można dowolnie eksplorować! Jeżeli jednak nie przepadamy zbytnio za podglądaniem podwodnego życia, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z innych sportów wodnych. Plaże w Hurghadzie, a właściwie przylegające do nich morze, to idealne miejsce do uprawiania windsurfingu oraz parasailingu, czyli unoszenia się wysoko nad wodą za pomocą specjalnego skrzydła holowanego przez motorówkę.

Plaża Makadi Bay

2. Grand Aquarium w Hurghadzie

Wielkie Akwarium w Hurghadzie to miejsce, które fascynuje zarówno małych, jak i dużych turystów. Od momentu otwarcia, czyli od 2015 roku jest domem dla przeszło 1200 stworzeń, w tym licznych gatunków ryb, rekinów, płaszczek oraz żółwi. Jest to jedno z największych krytych siedlisk wodnych na świecie, w którym ekspozycje są w nim podzielone na kilka różnych sektorów:

  • wystawę skamieniałych szczątków zwierząt,
  • zwierzęta uratowane ze wszystkich rejonów Egiptu,
  • gigantyczne akwaria ukazujące faunę i florę,
  • sztuczny las tropikalny.

Największe wrażenie na odwiedzających robi przede wszystkim ogromny, podwodny tunel, w którym można podziwiać niezwykle kolorowe gatunki ryb i stworzeń morskich przepływających nad głowami turystów. Sam obiekt znajduje się na południu miasta, przy hotelu Mercure. Wielkie Akwarium jest czynne przez cały tydzień w godzinach od 11:00 do 17:00. Koszt biletu to 32$ w przypadku osób dorosłych oraz 16$ w przypadku dzieci od 4 do 10 lat.

Grand Aquarium w Hurghadzie

3. Bazar w dzielnicy El Dahar w Hurghadzie

Bazar w dzielnicy El Dahar, a właściwie cała dzielnica to najstarsza handlowa część Hurghady, która pokazuje namiastkę zwyczajnego życia Egipcjan. Ulice w tym miejscu są tłoczne, gwarne i pełne miejscowych sprzedawców. Można zaobserwować tutaj autentyczną kulturę arabską, która gdzieniegdzie przeplata się z lokalami przygotowanymi pod przybywających turystów. Jest to raj dla osób, które lubią robić zakupy. W El Dahar można kupić praktycznie wszystko, czego się zapragnie, poczynając od warzyw i owoców, przez pamiątki, przyprawy, ubrania, dywany, aż na biżuterii kończąc, co powoduje, że jest to idealne miejsce na zaopatrzenie się w pamiątki z Egiptu. Niezapomnianym doświadczeniem będzie także zatrzymanie się w jednej z lokalnych restauracji, w której można skosztować miejscowych przysmaków i zaznać niezwykle barwnej, choć odmiennej od europejskiej obyczajowości Egipcjan.

Atrakcje turystyczne w Hurghadzie

4. Biały Meczet El Mina w Hurghadzie

Meczet El Mina to jedna z wizytówek Hurghady, przewijająca się w większości katalogów turystycznych. Tą stosunkowo nową, ogromną budowlę widać z daleka, dzięki minaretom, czyli smukłym, niezwykle wysokim, strzelistym wieżyczkom. I trzeba sobie to jasno powiedzieć – meczet ten jest piękny, bardzo okazały, a największe wrażenie robi z bliska! W szczególności imponująca jest jego kopuła, czyli konstrukcja wysoka na przeszło 25 metrów, która zadziwia bogatymi zdobieniami zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Świetnym pomysłem jest odwiedzenie tego miejsca w nocy, gdy świątynia jest podświetlona na zielono. To dodaje jeszcze więcej uroku, a przy tym zachęca do robienia zdjęć. Warto jednak zaznaczyć, że odwiedzając meczet należy dostosować się do ścisłych zasad ubioru: podczas wizyty większość ciała musi być zasłonięta, a przed wejściem należy zdjąć obuwie.

Biały Meczet El Mina w Hurghadzie

5. Nowa Marina w Hurghadzie

Bardzo ciekawą atrakcją w Marsa Alam jest miejscowy port i podobnie jest w Hurghadzie. Nowa Marina od momentu powstania szybko stała się popularnym miejscem wśród turystów. Na chwilę obecną pełni nie tylko rolę portu jachtowego, ale również nowego, głównego centrum rozrywkowego Hurghady. W ciągu dnia przybysze z całego świata mogą podziwiać tutaj cumujące małe, kilkumetrowe żaglówki, nieco większe łodzie oraz ogromne jachty należące do śmietanki towarzyskiej. Wieczorem zaś Nowa Marina odżywa i zmienia się w tętniące życiem miejsce. Wzdłuż portu wiedzie szeroka promenada, obok której rozciągają się niskie apartamentowce z przepięknym widokiem na morze, w których można wynająć mieszkanie lub skorzystać z dostępnych na parterze sklepików, kawiarni, restauracji i pubów. To właśnie tutaj, po zachodzie słońca pojawia się największy ruch, gdy turyści spragnieni nocnej rozrywki przybywają do Mariny z różnych dzielnic Hurghady.

Co warto zwiedzić w Hurghadzie?

6. Bary, kluby i dyskoteki w Hurghadzie

Czy w Egipcie można kupić i spożywać alkohol? Jak najbardziej, a Hurghada to jeden z tych kurortów, który słynie z bogatej rozrywki nocnej. Znajdziemy w niej wiele barów, klubów i dyskotek czynnych do wczesnych godzinnych rannych, w których po całym dniu plażowania można dać ponieść się muzyce. Do najpopularniejszych pubów w mieście zaliczamy przede wszystkim Caribbean Bar w hotelu Bella Vista oraz Papas Bar znajdujący się obok marketu Carrefour. Warto odwiedzić również Sheraton Road, czyli ulicę, przy której jest wiele barów i restauracji, w tym między innymi Agra Roma, Captain Morgan Bar oraz Acropolis Taverna. Jeżeli zaś chodzi o kluby i dyskoteki, to do najpopularniejszych należy Little Buddha znajdujący się pomiędzy hotelami Sindbad i Siva Grand Beach, Calypso znajdujący się tuż obok Gold’s Gym oraz Papas Club obok marketu Carrefour.

Bary kluby i dyskoteki w Hurghadzie

7. Wycieczki w okolice Hurghady

Jedną z największych atrakcji w Port Ghalib są wycieczki w okoliczne rejony i podobnie jest z Hurghadą! Niestety, kurort ten znajduje się dość daleko od najważniejszych zabytków w Egipcie, czyli piramid oraz Luksoru, ale nie oznacza to, że w pobliżu nie ma godnych uwagi miejsc. Wręcz przeciwnie! Jest to miasto leżące na wybrzeżu Morza Czerwonego, więc można do woli korzystać z niezwykle fascynujących wycieczek morskich! Do tych najciekawszych zaliczamy przede wszystkim wizytę w Sharm El Naga, czyli rezerwacie rafy koralowej nieopodal Safagi oraz podróż do domu delfinów, czyli miejsca, gdzie można w morzu popływać z delfinami. Bardzo ciekawa jest również wycieczka na Paradise Island, czyli rajską wysepkę, w pobliżu której uświadczymy imponujące rafy koralowe, malowniczą, turkusową wodę oraz białą, niezwykle delikatną plażę, a oprócz tego świetnym wyborem jest rejs na Orange Bay, czyli plażę znajdującą się na Giftun, która jest nazywana egipskimi Malediwami.

Wycieczki w okolice Hurghady

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii atrakcje, w których między innymi przedstawiamy najciekawsze atrakcje w Makadi Bay oraz podpowiadamy co robić w Marsa Alam.

Sprawdź też

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone * *