Subscribe Now
Trending News

Marsa Alam

Wakacje w Marsa Alam

Uśmiechnij się, jesteś w Marsa Alam!

Marsa Alam to niewielka wioska rybacka leżąca nad Morzem Czerwonym, znajdująca się około 270 kilometrów na południe od Hurghady. Niegdyś był to ośrodek zaopatrujący Kair w rozmaite towary, dziś zaś jest to jedno z nielicznych miejsc w Egipcie, gdzie można podziwiać dziką przyrodę. To właśnie tu znajdziemy przepiękne, dziewicze plaże, uchodzące za jedne z najpiękniejszych w całym kraju. Do tych najpopularniejszych możemy zaliczyć przede wszystkim Sharm El Luli, Coraya Beach, Marsa Mubarak, Marsa Shoona Bay oraz plaże Concorde Moreen Beach Resort i Gorgonia Beach Resort.

Marsa Alam to świetny wybór przede wszystkim dla osób, które marzą o piaszczystych plażach oraz lazurowym morzu. Jest to miasteczko leżące w strefie klimatu podzwrotnikowego suchego, dzięki czemu przez niemal 300 dni w roku świeci tutaj słońce. To jednak nie koniec jego zalet! Na rosnącą popularność Marsa Alam wpływa nie tylko piękna pogoda, ale również malownicza fauna i flora oraz bardzo dobra lokalizacja, umożliwiająca zwiedzanie gajów palmowych, ciekawych form geologicznych oraz robiącego spore wrażenie suchego koryta rzeki, które jest zaliczane do największych tego typu miejsc w Egipcie.

Marsa Alam
Atrakcje w Marsa Alam

Atrakcje w Marsa Alam

W pobliżu Marsa Alam niestety nie ma zbyt wielu zabytków związanych z historią Egiptu, ale wszystko rekompensuje przepiękna przyroda. W odległości około 45 kilometrów na południe znajduje się Park Narodowy Wadi El Gimal, ulokowany na Pustyni Wschodniej, który słynie ze zróżnicowanego ekosystemu. Jest tu wiele gatunków ptaków, niespotykanych w innych częściach Egiptu, a miejscowe trawy morskie są ważnym źródłem pożywienia dla zagrożonych wyginięciem krów morskich oraz żółwi zielonych. Dodatkowo, park jest miejscem prehistorycznej sztuki naskalnej oraz ruin ptolemejskich i rzymskich, a góra Mons Smaragdus jest miejscem małych społeczności górniczych, które sięgają starożytnego Egiptu.

Co jeszcze robić w Marsa Alam? Miłośnicy podwodnego świata będą zachwyceni! Jest to idealne miejsce do podziwiania bajecznych raf koralowych, dzięki czemu w miejscowości znajduje się wiele znanych szkół nurkowania. Co więcej, Marsa Alam wyróżnia się doskonale rozwiniętym zapleczem sportowo-rekreacyjnym, dzięki czemu jest to świetny kierunek dla osób, które uwielbiają spędzać aktywnie czas, uprawiając windsurfing, kitesurfing, nurkowanie, snurkowanie oraz narty wodne.

Polecane hotele w Marsa Alam

 

Pozostałe destynacje w Egipcie

Sharm El Sheikh
Sharm el Sheikh
Hurgadha
Hurghada
Marsa Alam
El Gouna
Dahab
Dahab
Taba
Taba
Makadi Bay
Safaga