Subscribe Now
Trending News

Taba

Wakacje w Tabie

Uśmiechnij się, jesteś w Tabie!

Taba to kurort turystyczny znajdujący się na styku dwóch kontynentów, Afryki i Azji. Jest to najbardziej wysunięty na wschód region turystyczny Egiptu, w którym jeszcze do niedawna działało przejście graniczne z Izraelem. Dziś miejscowość ta dynamicznie się rozwija, przeobrażając się ze spokojnej wioski rybackiej w tętniący życiem ośrodek wypoczynkowy. Cały czas powstają tu nowe kawiarnie, restauracje, puby, kasyna, sklepy oraz wypożyczanie sprzętu wodnego, z których chętnie korzystają coraz liczniej przybywający do Taby turyści.

Taba urzeka malowniczym wybrzeżem Zatoki Akaba, dziewiczymi, szerokimi plażami oraz zachwycającymi widokami na sąsiednie kraje, czyli Izrael, Arabię Saudyjską i Jordanię. Jest to miejscowość słynąca przede wszystkim z niezwykle kolorowych i niespotykanych raf koralowych, które przyciągają rzeszę turystów z całego świata. Dodatkowo, w jej okolicach są idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, a w samym mieście znane na całym świecie sieci hotelarskie wybudowały szereg luksusowych kompleksów hotelowych.

Taba

Atrakcje w Tabie

W samej Tabie nie natrafimy na zbyt wiele zabytków, ale jest to idealna baza wypadowa do odwiedzenia innych miejsc związanych z historią Egiptu oraz sąsiednich krajów. Jej lokalizacja pozwala na skorzystanie między innymi z oferty wycieczek do Jerozolimy, Petry czy na Górę Synaj. Oprócz tego, warto wybrać się do Zamku Zaman, który jest usytuowany na klifie oraz na wyspę Faraona z Fortem Krzyżowców z 1115 roku. Bardzo ciekawym miejscem jest również Rimmon-Pere, czyli obozowisko Izraelitów usytuowane na południowy zachód od Taby, Klasztor Świętej Katarzyny, czyli najstarszy z istniejących klasztorów chrześcijańskich oraz Kolorowy Kanion, gdzie można podziwiać wielobarwne formacje skał wapiennych, wyrzeźbione przez wodę, wiatr i piasek.

Co jeszcze warto zobaczyć będąc w Tabie? Pobyt w tym kurorcie to świetna okazja do podziwiania malowniczych gór i turkusowego morza oraz idealne miejsce do nurkowania i snurkowania w celu odkrywania bujnych raf koralowych. Dodatkowo, w okolicy Taby działa przeszło 20 centrów nurkowych, które zabiorą zainteresowanych w najciekawsze miejsca do eksplorowania podwodnej fauny i flory. Do tych najsłynniejszych możemy zaliczyć między innymi Sun Pool, Ras Burka, Napoleon Reef oraz Fjord. Kolejnym atutem tej miejscowości są piękne, dzikie plaże, z drobnym, złocistym piaskiem, gdzie w malowniczych zatoczkach można do woli odpoczywać w ciszy i spokoju.

Polecane hotele w Tabie

 

Pozostałe destynacje w Egipcie

Sharm El Sheikh
Sharm el Sheikh
Hurgadha
Hurghada
Marsa Alam
El Gouna
Dahab
Dahab
Taba
Taba
Makadi Bay
Safaga