Subscribe Now
Trending News

Artykuł

Jak znaleźć najtańsze loty do Hurghady?
Porady

Jak znaleźć najtańsze loty do Hurghady?

Tanie loty do Hurghady – gdzie ich szukać?

Hurghada z roku na rok staje się coraz popularniejszym kierunkiem wśród turystów, a co za tym idzie wielu z nich szuka lotów do tego popularnego kurortu na własną rękę. I nic w tym dziwnego, wszak jest to miasto, które wyróżniają piękne plaże, malownicza rafa koralowa, rozwinięta baza noclegowa oraz wspaniała pogoda praktycznie przez cały rok. To wszystko powoduje, że Hurghada jest idealnym kierunkiem zarówno dla podróżników, którzy lubią aktywny wypoczynek, jak i tych, którzy zamiast poznawać kulturę wolą błogie wylegiwanie się na plaży. Trzeba jednak pamiętać, że destynacja ta znajduje się dość daleko od naszego kraju, dlatego najlepszym sposobem, aby się do niej dostać, jest kilkugodzinny lot, który w zależności od kilku czynników może kosztować mniej lub więcej. Jak więc szukać tych najtańszych połączeń? Jak znaleźć najtańsze loty do z Polski do Hurghady? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!

Wakacje w Egipcie


Spis treści:
1. Jak znaleźć tanie loty z Polski do Hurghady?
2. Gdzie szukać tanich lotów do Hurghady?
3. Ile kosztuje lot z Polski do Hurghady?
4. Kiedy są najtańsze loty z Polski do Hurghady?


Jak znaleźć tanie loty z Polski do Hurghady?

Wakacje w Hurghadzie kojarzą się przede wszystkim z wypoczynkiem w hotelach z pakietem allinclusive. Tymczasem ten popularny kurort turystyczny jest świetnym kierunkiem na własną rękę i przybywający do niego podróżnicy coraz chętniej korzystają z takiej właśnie opcji. To powoduje, że z roku na rok pojawia się wiele nowych połączeń lotniczych, na które często można zarezerwować bilety w bardzo korzystnych cenach. Aby jednak znaleźć tani, lot, trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad, które pomogą wyszukać najlepsze i najbardziej opłacalne cenowo połączenie. Jak więc znaleźć tanie loty z Polski do Egiptu? Podstawą będzie dostosowanie się do poniższych zasad!

 • Wyszukiwarki lotów – w dzisiejszych czasach w internecie jest dostępnych wiele wyszukiwarek, które umożliwiają znalezienie wybranych połączeń w bardzo przystępnych cenach! Dzięki nim można wyszukać oferty różnych pośredników, porównać oferowane przez nich ceny i wybrać ten najkorzystniejszy lot! Najlepszą i najpopularniejszą z nich jest SkyScanner, który ma w swojej bazie oferty aż 1200 operatorów turystycznych! Aby znaleźć tanie loty z Polski do Hurghady w SkyScanner, wystarczy kliknąć tutaj.
 • Wcześniej znaczy taniej – im dalej do wylotu, tym większa szansa, że ceny biletów lotniczych będą niższe, dlatego najlepiej rezerwować je minimum 3 miesiące przed rozpoczęciem podróży. Oczywiście może zdarzyć się sytuacja, w której dana linia lotnicza udostępni ostatnie miejsca w samolocie w dużo korzystniejszych cenach, jedna dzieje się tak bardzo rzadko i zazwyczaj dotyczy pojedynczych miejsc, w związku z czym rezerwacja biletów dla kilku osób planujących wspólne wakacje będzie niemożliwa.
 • Wycieczki poza sezonem – ceny biletów lotniczych w sezonie potrafią być nawet kilkukrotnie wyższe, dlatego podczas planowania podróży do Hurghady najlepiej szukać lotów poza sezonem, gdy w Egipt odwiedza mniejsza ilość turystów. To dlatego, że linie lotnicze chcą wypełniać samoloty, w związku z czym są skłonne obniżać ceny biletów, aby zwiększyć popyt. W przypadku Egiptu, a w tym Hurghady, niski sezon zaczyna się w listopadzie i kończy w marcu.
 • Elastyczność to podstawa – jeżeli celem jest znalezienie jak najtańszych biletów na lot z Polski do Hurghady, najlepiej być elastycznym, ponieważ ceny mogą różnić się nawet o kilkaset złotych w zależności od terminu wylotu i przylotu, a tym samym długości pobytu. Jest to jedna z głównych zasad dotyczących poszukiwania tanich połączeń i to samo dotyczy lotów z Polski do Egiptu.
 • Wylot w środku tygodnia – najwięcej osób rezerwuje wakacje od weekendu do weekendu, dlatego najtańsze bilety można znaleźć w środku tygodnia, kiedy obłożenie linii lotniczych jest mniejsze. Wobec tego, najlepiej szukać połączeń do Hurghady od poniedziałku do piątku, gdy między Polską i Egiptem podróżuje mniej osób.
 • Wylot z dużego lotniska – połączenia z dużych lotnisk są zazwyczaj tańsze, ponieważ im więcej lotów z danego portu, tym większa szansa na upolowanie tanich biletów lotniczych. Jeżeli więc celem jest podróż do Hurghady, to w pierwszej kolejności powinno się sprawdzić wyloty z Warszawy, a konkretniej z Lotniska Chopina.
 • Wielkość bagażu – bilety lotnicze zawierające w cenie bagaż rejestrowany są droższe od tych bez niego, dlatego jeżeli celem są budżetowe wakacje, najlepiej zrezygnować z dużej walizki na rzecz większej torby, którą można przewieźć jako bagaż podręczny. To samo dotyczy połączeń pomiędzy Polską i Hurghadą, a szczególnie tych organizowanych przez tanie linie lotnicze.
 • Loty z przesiadkami – do Hurghady z wielu miast można dolecieć bezpośrednio i takie loty są znacznie szybsze i wygodniejsze, ale jeżeli celem jest znalezienie jak najtańszego połączenia, trzeba rozważyć również te z przesiadkami, które potrafią być nawet o kilkaset złotych tańsze.

Gdzie szukać tanich lotów do Hurghady?

Aby skorzystać z atrakcji Hurghady, najpierw trzeba znaleźć tanie połączenia lotnicze między Polską i Egiptem. I tak jak już wspomnieliśmy, najlepszym miejscem do szukania korzystnych cenowo biletów są wyszukiwarki połączeń, a przede wszystkim SkyScanner, który ma w swojej bazie oferty aż 1200 różnych operatorów! Dodatkowo, korzystanie z tej aplikacji jest wygodne i przyjemne, dzięki czemu w prosty i szybki sposób można znaleźć bardzo atrakcyjne oferty z kilku polskich miast! Aby to zrobić, wystarczy uzupełnić pola poniżej, a następnie kliknąć wyszukaj loty!Ile kosztuje lot z Polski do Hurghady?

Ceny biletów lotniczych z Polski do Hurghady są zależne od wielu różnych czynników. Na ich wysokość wpływa wybrany termin, przewoźnik, ilość przesiadek, wielkość bagażu oraz miejsce wylotu. Mimo to lot w obie strony można kupić już za kilkaset złotych, dlatego warto regularnie sprawdzać dostępne oferty, aby znaleźć jak najlepsze i najtańsze połączenie. Obecnie można przyjąć następujące widełki cenowe:

 • poniżej 800 zł – atrakcyjna cena biletów z Polski do Hurghady,
 • od 800 zł do 1200 zł – normalna cena biletów z Polski do Hurghady,
 • powyżej 1200 zł – wysoka cena biletów z Polski do Hurghady.

Kiedy są najtańsze loty z Polski do Egiptu?

W Hurghadzie pogoda dopisuje praktycznie przez cały rok, dlatego turyści odwiedzają ten obfitujący w liczne atrakcje rejon bez względu na porę roku. Najwięcej przybywa ich jednak w okresie od początku marca do końca października i ten okres nazywany jest wysokim sezonem. To właśnie w tym czasie bilety lotnicze z Polski do Hurghady będą najdroższe, dlatego jeżeli celem jest budżetowa podróż, najlepiej szukać ich od początku listopada do końca lutego, pamiętając jednocześnie o tym, aby rezerwować wylot i przylot w środku tygodnia, a samą rezerwację biletów lotniczych składać minimum trzy miesiące przed planowaną podróżą. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych i skorzystać z pięknych plaż Hurghady o każdej porze!

Top hotele w Egipcie na Lato 2024

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii porady, w których między innymi wyjaśniamy czy do Egiptu jest wymagana wiza oraz podpowiadamy czy w Egipcie można spożywać alkohol.

Sprawdź też

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone * *