Subscribe Now
Trending News

Artykuł

Najpiękniejsze plaże w Hurghadzie – TOP 5 plaż
Plaże

Najpiękniejsze plaże w Hurghadzie – TOP 5 plaż

Najlepsze plaże w Hurghadzie – TOP 5 plaż

Wakacje to okres, który bez wątpienia sprzyja podróżom i odkrywaniu nowych krajów oraz kultur. Jednym z ulubionych kierunków polskich turystów jest oczywiście Egipt. Kraj Faraona i piramid zachęca do odwiedzin nie tylko ze względu na swoją bogatą historię. Okazuje się, że znajduje się tam również wiele kurortów turystycznych, oferujących piękne plaże i możliwości wypoczynku. Wobec tego, jakie plaże stanowią absolutnie TOP 5 najpiękniejszych w popularnym kurorcie, jakim jest Hurghada? Sprawdźcie nasze zestawienie!


Spis treści:
1. Jakie są najpiękniejsze plaże w Hurghadzie w Egipcie?
2. Najlepsze plaże w Hurghadzie i okolicach
• El Sawaky Beach
• Orange Beach
• Elysees Dream Beach
• Makadi Bay
• Sahl Hasheesh Beach


Jakie są najpiękniejsze plaże w Hurghadzie w Egipcie?

Plaże w Egipcie to z całą pewnością temat rzeka. Linia brzegowa kraju jest dość długa, a wszystkie większe miasta i kurorty wakacyjne, skupiają się właśnie na niej. Egipt, a w szczególności Hurghada, to niezwykle popularny kierunek podróży w przypadku turystów z Polski. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, gdyż to właśnie tam można wypoczywać na jednych z najpiękniejszych plaż na świecie, a do tego często można znaleźć tanie bilety z Polski do Hurghady. Warto jednak wiedzieć, że plaże w Hurghadzie można podzielić na:

  • plaże hotelowe
  • plaże publiczne

Z racji tego, że miasto Hurghada rozprzestrzeniło się na ponad 20 kilometrów wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego, większość hoteli, które i tak ulokowane są na wybrzeżu – z pewnością zapewni gościom również dostęp do prywatnego odcinka piaszczystej plaży. Jeśli mowa o najpiękniejszych plażach w Hurghadzie to plaże hotelowe z pewnością zasługują na takie miano. Są one zwykle świetnie zagospodarowane, a także czyste i bezpieczne. Z kolei plaże publiczne, również oferują podobny standard. Zwykle posiadają one szereg udogodnień dla turystów, a w ich pobliżu zawsze działają beach bary i kawiarenki. Oczywiście na plażach publicznych zwykle znajdują się prawdziwe tłumy turystów. Jeśli wiec chcemy zająć sobie najbardziej dogodne miejsce, to koniecznością będzie udanie się na jedną z plaż odpowiednio wcześnie.

Najlepsze plaże w Hurghadzie i okolicach

Wybrzeże Morza Czerwonego to jedna z największych atrakcji w Hurghadzie. Turyści, którzy zdecydowali się na podróż do tego kurortu, z pewnością nie będą mogli odmówić sobie kąpieli w tych krystalicznie czystych wodach. Które więc plaże w pierwszej kolejności zasługują na odwiedzenie? Poznajcie TOP 5 najpiękniejszych plaż w Hurghadzie i w okolicach!

1. El Sawaky Beach

Plaża El Sawaky Beach zasługuje na pierwsze miejsce w rankingu TOP 5 najpiękniejszych plaż w Hurghadzie. Jest to plaża niesamowicie czyta i zadbana. W jej okolicy działa wiele barów i knajpek serwujących wyśmienite drinki oraz przekąski. Oczywiście plaża jest usłana mięciutkim i złocistym piaskiem, który kontrastuje z lazurowymi wodami Morza Czerwonego.

2. Orange Beach

To kolejna plaża w Hurghadzie, która zdecydowanie podbije serce turystów. Wyróżnia się ona przede wszystkim rozmiarem, dzięki któremu każdy – nawet spóźnialski turysta – znajdzie tam dla siebie miejsce. Plaża ta również jest plażą piaszczystą i zapewnia standardowe udogodnienia dla podróżnych.

3. Elysees Dream Beach

Plaża Elysees Dream to jedna z najpopularniejszych i najstarszych plaży w Hurghadzie. Funkcjonuje ona od niepamiętnych czasów i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Plaża ta jest plażą piaszczystą, a wokół niej działają nawet kluby nocne.

4. Makadi Bay

Makadi Bay to kurort i jedna z najlepszych plaż w okolicach Hurghady. Znajduje się tam wiele ośrodków SPA, luksusowych hoteli, a także gabinetów masażu. Jest to również idealne miejsce dla wszystkich miłośników sportów wodnych. Na plaży działa bowiem wiele wypożyczalni sprzętu plażowego i sprzętu do nurkowania lub snorkelingu. Oczywiście nieodłącznym elementem krajobrazu Makadi Bay są beach bary, które serwują wyśmienite drinki.

Plaża Makadi Bay

5. Sahl Hasheesh Beach

Plaża ta z pewnością zasługuje na miano najpiękniejszej, a jednocześnie najspokojniejszej. Choć znajdują się tam bary i tłumy turystów, to jednak atmosfera plaży skłania do relaksu i błogiego wypoczynku. Plaża ta często wybierana jest przez rodziny z małymi dziećmi, gdyż w jej okolicy, zejście do morza jest niezwykle łagodne, a piasek wyjątkowo miękki i złocisty.

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii plaże, w których między innymi przedstawiamy najpiękniejsze plaże w Marsa Alam.

Następne

Najpiękniejsze plaże w Hurghadzie - TOP 5 plaż

Sprawdź też

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone * *