Subscribe Now
Trending News

El Gouna

Wakacje w El Gouna

Uśmiechnij się, jesteś w El Gouna!

El Gouna (Al-Dżuna) to nowoczesny i luksusowy kurort wczasowy leżący nad Morzem Czerwonym, znajdujący około 25 kilometrów na północ od Hurghady. Miasto rozpościera się na kilku sztucznych wyspach, między którymi wiją się malownicze szmaragdowe kanały, spięte niezliczonymi mostkami. To właśnie tu znajdziemy najlepsze i najbardziej ekskluzywne hotele w całym Egipcie, które przyciągają rzesze majętnych turystów. Samo miasto zostało zaprojektowane i zbudowane w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku przez architekta, który wcześniej stworzył między innymi Eurodisneyland. Inspiracją do jego wykonania była Wenecja, stąd też jego druga nazwa, czyli mała Wenecja.

El Gouna to typowo turystyczny ośrodek, który został wybudowany na pustyni. Jego cechą charakterystyczną jest zabudowa wzorowana na Wenecji, a do największych zalet możemy zaliczyć przede wszystkim świetnie rozwiniętą infrastrukturę, w której skład wchodzą luksusowe hotele, pola golfowe, kasyna, prywatne lotnisko oraz ogromna ilość barów, kafejek, klubów i restauracji. Dodatkowo, bardzo ważnym punktem El Gouna są plaże, które uchodzą za czyste, zadbane i kuszące złocistym piaskiem. Największą popularnością cieszy się przede wszystkim Mangroovy Beach oraz Zeituna Beach, choć należy zaznaczyć, że ta druga leży na wyspie Zeituna.

El Gouna

Atrakcje w El Gouna

El Gouna to stosunkowo młode miasto, liczące niewiele ponad 30 lat, w związku z czym nie uświadczymy w nim żadnych zabytków związanych z historią Egiptu. Dopiero w 1996 roku otwarto tutaj muzeum poświęcone historii i sztuce starożytnego Egiptu, gdzie można podziwiać przeszło 90 eksponatów, z których spora część to repliki. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również wycieczki fakultatywne, a przede wszystkim pustynne safari oraz wyprawy krajoznawcze do Luxoru, Asuanu, Abu Simbel i Kairu.

Co jeszcze warto robić będąc w El Gouna? Jest to idealne miejsce do uprawiania rozmaitych sportów wodnych. Na uwagę zasługują przede wszystkim bujne rafy koralowe, które uchodzą za jedne z najpiękniejszych na świecie. Mowa tutaj o między innymi o rafie Shaab Abu Nuhas, gdzie znajduje się słynny wrak brytyjskiego parowca Carnatic, który zatonął on w 1869 roku. Dodatkowo, wybrzeże El Gouna to świetna lokalizacja dla wielbicieli skuterów, windsurfingu, kajaków, żeglowania, rowerów oraz nart wodnych.

Polecane hotele w El Gouna

 

Pozostałe destynacje w Egipcie

Sharm El Sheikh
Sharm el Sheikh
Hurgadha
Hurghada
Marsa Alam
El Gouna
Dahab
Dahab
Taba
Taba
Makadi Bay
Safaga