Subscribe Now
Trending News

Dahab

Wakacje w Dahab

Uśmiechnij się, jesteś w Dahab!

Dahab to niewielka miejscowość leżąca na półwyspie Synaj, na wybrzeżu Zatoki Akaba, która do dziś zachowała swój egzotyczny, arabski charakter. Jest to malownicze miasteczko ze złotymi, piaszczystymi plażami oraz turkusową wodą na tle majestatycznych, czerwonych gór. Dodatkowo, klimat tego miejsca dopełniają beduini, wielbłądy, kozy oraz przepiękna, lokalna przyroda. To właśnie w okolicach Dahab znajdują się jedne z najlepszych miejsc do nurkowania oraz snurkowania w Egipicie. Na wyróżnienie zasługują tu między innymi Blu Hole, Gabr el Bint, Qnai el-Ryan, Ras Abu Gallu oraz Canyon. Ponadto, jest to idealne miejsce dla amatorów windsurfingu, nart wodnych i wędkarstwa. I choć Dahab nie cieszy się taką popularnością jak Sharm el Sheikh, Hurghada lub Marsa Alam, to mimo wszystko jest lubianym i chętnie odwiedzanym kurortem z ogromnym potencjałem.

Dahab to świetny wybór przede wszystkim dla osób, które chcą spędzić wakacje z dala od turystycznego zgiełku panującego w popularnych egipskich kurortach oraz tych, którzy lubują się w sportach wodnych. Dahab to również idealne miejsce do wypoczynku w prawdziwie egipskiej, niespiesznej atmosferze, podziwiając majestatyczne widoki.

Dahab

Atrakcje w Dahab

Dahab nie jest miejscowością, która obfituje w zabytki związane z historią Egiptu, ale w zamian oferuje wiele nowocześniejszych atrakcji. Jest to miasteczko leżące nieopodal Góry Synaj, przez co jest świetną bazą wypadową właśnie w to miejsce. Co więcej, u jej stóp znajduje się najstarszy z istniejących obecnie klasztorów chrześcijańskich, czyli Klasztor Świętej Katarzyny, który figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Warto też odwiedzić zlokalizowane przy granicy z Izraelem ruiny fortu krzyżowców oraz wybrać się do osady beduińskiej Ein Khudra i stąd wyruszyć na pustynne safari. Jeżeli jednak zależy nam na obcowaniu z przyrodą, to w okolicach Dahab znajdują się piękne rezerwaty Nabk i Abu Galum, a oprócz tego miejscowość ta słynie z raf koralowych, które można podziwiać nurkując lub snurkując. Spośród najlepszych miejsc do obserwowania podwodnej fauny i flory wymienia się wspomniane wcześniej Blu Hole, Gabr el Bint, Qnai el-Ryan, Ras Abu Gallu oraz Canyon. I choć miejscowe plaże nie są wymieniane jako najpiękniejsze w Egipcie, to nie sposób odmówić im uroku oraz wspomnieć, że są bardzo czyste i zadbane.

Polecane hotele w Dahab

 

Pozostałe destynacje w Egipcie

Sharm El Sheikh
Sharm el Sheikh
Hurgadha
Hurghada
Marsa Alam
El Gouna
Dahab
Dahab
Taba
Taba
Makadi Bay
Safaga