Subscribe Now
Trending News

Sharm El Sheikh

Wakacje w Sharm el Sheikh

 

Uśmiechnij się, jesteś w Sharm el Sheikh!

Sharm el Sheikh, czyli Zatoka Szejków, to miasto położone na południu półwyspu Synaj, pomiędzy majestatycznymi górami, a turkusowym Morzem Czerwonym. Obok Hurghady i Marsa Alam jest to jeden z najpopularniejszych kurortów w Egipcie, znany z luksusowych hoteli, doskonałego zaplecza gastronomicznego i klubowego oraz świetnych baz nurkowych. Miasto to co roku przyciąga miliony spragnionych słońca i zabawy turystów z całego świata, gdzie wzdłuż przeszło 40 kilometrowej linii brzegowej od świtu do świtu tętni życiem.

Sharm el Sheikh jest świetnie skomunikowane z pozostałą częścią Egiptu. Znajdziemy w nim między innymi duży port, z którego codziennie odpływają setki statków wycieczkowych, zabierających odwiedzających Egipt szlakiem najpiękniejszych raf należących do Parku Narodowego Ras Mohamed, a oprócz tego w pobliżu miasta znajduje się również międzynarodowy port lotniczy, z którego dotarcie do hoteli w mieście zajmuje od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Dodatkowo jest to świetna baza wypadowa do odbycia wycieczki do Kairu lub Aleksandrii.

Sharm El Sheikh
Atrakcje w Sharm el Sheikh

Atrakcje w Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh to miasto pełne atrakcji, które spełnią oczekiwania każdego, kto przybywa do Egiptu. Składa się ono z czterech dzielnic:

  • Naama Bay – to tu znajduje się najwięcej hoteli, klubów, dyskotek, restauracji, bazarków, a także banków i kantorów. To zawsze, niezależnie od pory dnia i nocy można się dobrze bawić i znaleźć atrakcyjne miejsce dla siebie. Dzielnica jest nowoczesna i europejska.
  • Old Market – najstarsza dzielnica Sharm el Sheikh, utrzymana w tradycyjnym stylu – doskonała na tańsze zakupy, czy też wizytę w orientalnej restauracji serwującej tradycyjną egipską kuchnię. Wieczorem znajdziemy tu bez problemów lokal z prawdziwym pokazem tańca brzucha, czy też derwiszy.
  • Habda – nowoczesna dzielnica z eleganckimi centrami handlowymi, zapewniającymi dostęp do europejskich marek (Il Mercato).
  • Nabq – najnowsza dzielnica miasta, pełna dobrych hoteli, bazarków, położona na północ od lotniska.

Oczywiście pisząc o Sharm el Sheikh nie można zapomnieć o rafach koralowych – wszak te znajdujące w Morzu Czerwonym uchodzą za jedne z najpiękniejszych na świecie. Jest to więc idealne miejsce dla miłośników odrywania bogactwa podwodnego świata. Najsłynniejsze miejsca do nurkowania i snurkowania w okolicach miasta to Park Narodowy Ras Mohammed, wyspa Tiran oraz Thistlegorm.

Polecane hotele w Sharm el Sheikh

 

Pozostałe destynacje w Egipcie

Sharm El Sheikh
Sharm el Sheikh
Hurgadha
Hurghada
Marsa Alam
El Gouna
Dahab
Dahab
Taba
Taba
Makadi Bay
Safaga