Subscribe Now
Trending News

Artykuł

Jak znaleźć najtańsze loty do Egiptu?
Porady

Jak znaleźć najtańsze loty do Egiptu?

Tanie loty do Egiptu – gdzie ich szukać?

Wakacje w Egipcie z roku na rok zyskują na popularności, a co za tym idzie turyści coraz chętniej szukają lotów do tego pięknego kraju na własną rękę. I nic w tym dziwnego, wszak wyróżniają go przepiękne plaże, malownicza rafa koralowa, wspaniała pogoda oraz niezwykle bogata historia, która pozostawiła po sobie mnóstwo ciekawych zabytków. To wszystko powoduje, że Egipt jest idealnym kierunkiem zarówno dla podróżników, którzy lubią aktywny wypoczynek, jak i tych, którzy zamiast poznawać kulturę wolą błogie wylegiwanie się na plaży. Trzeba jednak wiedzieć, że kraj ten znajduje się dość daleko od Polski, dlatego najlepszym sposobem, aby się do niego dostać, jest kilkugodzinny lot, który niekiedy może swoje kosztować. Jak więc szukać tych najtańszych połączeń? Jak znaleźć najtańsze loty do Egiptu? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!

Wakacje w Egipcie


Spis treści:
1. Jak znaleźć tanie loty z Polski do Egiptu?
2. Gdzie szukać tanich lotów do Egiptu?
3. Ile kosztuje lot z Polski do Egiptu?
4. Kiedy są najtańsze loty z Polski do Egiptu?
5. Na które lotnisko w Egipcie będą najtańsze loty?
6. Loty do Kairu
7. Loty do Hurghady
8. Loty do Sharm el Sheikh


Jak znaleźć tanie loty z Polski do Egiptu?

Egipt od lat jest jednym z wakacyjnych hitów wśród Polaków, który najczęściej odwiedzamy z biurami podróży. Nie oznacza to jednak, że nie warto wybrać się do niego na własną rękę. Wręcz przeciwnie! Popularność tego pięknego kraju stale rośnie, a co za tym idzie otwiera się wiele nowych połączeń lotniczych, które wcale nie muszą kosztować majątku! Dzięki temu możemy do Egiptu polecieć z kilku polskich miast i to w bardzo przystępnych cenach! Aby jednak znaleźć tani lot, trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad, które pomogą znaleźć najlepsze i najbardziej korzystne cenowo połączenie. Jak więc znaleźć tanie loty z Polski do Egiptu? Podstawą będzie dostosowanie się do poniższych zasad!

 • Wyszukiwarki lotów – w dobie cyfryzacji szukanie tanich lotów stało się niezwykle łatwe i przyjemne, a to wszystko za sprawą dostępnych w internecie wyszukiwarek, które umożliwiają znalezienie połączeń o wybranych parametrach! Dzięki nim można znaleźć oferty różnych pośredników, porównać ceny i wybrać ten najkorzystniejszy lot! Najlepszą i najpopularniejszą z nich jest SkyScanner, który ma w swojej bazie oferty aż 1200 operatorów turystycznych! Aby znaleźć tanie loty z Polski do Egiptu w SkyScanner, wystarczy kliknąć tutaj.
 • Wcześniej znaczy taniej – bilety lotnicze najlepiej rezerwować minimum 3 miesiące przed wylotem, ponieważ im bliżej daty lotu, tym większa szansa, że ich ceny zaczną rosnąć. Oczywiście może zdarzyć się sytuacja, w której dana linia lotnicza udostępni ostatnie miejsca w samolocie w dużo korzystniejszych cenach, jednak dzieje się tak bardzo rzadko i zazwyczaj dotyczy pojedynczych miejsc, a co za tym idzie podróż w grupie będzie niemożliwa.
 • Wycieczki poza sezonem – jeżeli celem jest budżetowa podróż, najlepiej szukać lotów do Egiptu poza sezonem, gdy kraj ten odwiedza mniejsza ilość turystów, a co za tym idzie ceny spadają. Dzieje się tak dlatego, że linie lotnicze chcą wypełniać samoloty, w związku z czym są skłonne obniżać ceny biletów, aby zwiększyć popyt. W przypadku Egiptu niski sezon zaczyna się w listopadzie i kończy w marcu.
 • Elastyczność to podstawa – niekiedy ceny lotów w jedno miejsce w odstępie kilku dni mogą różnic się nawet o kilkaset złotych, dlatego warto być elastycznym i przeglądać połączenia na przestrzeni kilku miesięcy, aby znaleźć najciekawszą i najtańszą opcję. Jest to jedna z głównych zasad dotyczących poszukiwania tanich lotów i to samo dotyczy połączeń z Polski do Egiptu.
 • Wylot w środku tygodnia – największa ilość osób poszukuje połączeń od piątku do niedzieli, ponieważ najczęściej urlop planuje się od weekendu do weekendu. To powoduje, że loty w piątki, soboty i niedziele są najbardziej obłożone, a co za tym idzie ich ceny drastycznie rosną. Rozwiązaniem jest więc szukanie połączeń z Polski do Egiptu w środku tygodnia, kiedy między tymi krajami podróżuje mniejsza ilość osób.
 • Wylot z dużego lotniska – najlepiej szukać połączeń z dużych lotnisk, ponieważ im więcej lotów z danego portu, tym większa szansa na upolowanie tanich biletów lotniczych. Jeżeli więc celem jest podróż do Egiptu, to w pierwszej kolejności powinno się sprawdzić wyloty z Warszawy, a konkretniej z Lotniska Chopina.
 • Wielkość bagażu – bardzo często bilety lotnicze uwzględniające bagaż rejestrowany są droższe, dlatego jeżeli celem jest budżetowa podróż, podstawą będzie rezygnacja z dużej walizki na rzecz większego plecaka, który można przewieźć jako bagaż podręczny. To samo dotyczy połączeń pomiędzy Polską i Egiptem, a szczególnie tych organizowanych przez tanie linie lotnicze.
 • Loty z przesiadkami – oczywiście loty bezpośrednie z Polski do Egiptu są znacznie wygodniejsze i szybsze, ale jeżeli celem jest znalezienie jak najtańszego połączenia, trzeba rozważyć również te z przesiadkami, które potrafią być nawet o kilkaset złotych tańsze.

Gdzie szukać tanich lotów do Egiptu?

Tak jak już wspomnieliśmy, najlepszym miejscem do szukania tanich lotów z Polski do Egiptu są wyszukiwarki połączeń, a przede wszystkim SkyScanner, który ma w swojej bazie oferty aż 1200 różnych operatorów! Dodatkowo, korzystanie z tego serwisu jest łatwe, wygodne i przyjemne, dzięki czemu w prosty i szybki sposób można znaleźć bardzo atrakcyjne oferty z kilku polskich miast! Aby to zrobić, wystarczy uzupełnić pola poniżej, a następnie kliknąć wyszukaj loty!Ile kosztuje lot z Polski do Egiptu?

Ceny lotów z Polski do Egiptu mogą znacząco się różnić, ponieważ ich wysokość jest zależna od wybranego terminu, przewoźnika, przesiadek, wielkości bagażu oraz miejsca wylotu i przylotu. Mimo to lot w obie strony można kupić już za kilkaset złotych, dlatego warto regularnie sprawdzać dostępne oferty, aby znaleźć jak najlepsze i najtańsze połączenie. Obecnie można przyjąć następujące widełki cenowe:

 • poniżej 800 zł – atrakcyjna cena biletów z Polski do Egiptu,
 • od 800 zł do 1200 zł – normalna cena biletów z Polski do Egiptu
 • powyżej 1200 zł – wysoka cena biletów z Polski do Egiptu.

Kiedy są najtańsze loty z Polski do Egiptu?

W Egipcie pogoda dopisuje cały rok, w związku z czym turyści odwiedzają ten piękny kraj bez względu na porę roku. Najwięcej jest ich jednak w okresie od początku marca do końca października i ten okres nazywany jest wysokim sezonem. To właśnie w tym czasie bilety lotnicze z Polski do Egiptu będą najdroższe, dlatego jeżeli celem jest upolowanie jak najtańszego połączenia, najlepiej szukać ich w okresie od początku listopada do końca lutego, pamiętając jednocześnie o tym, aby rezerwować wylot i przylot w środku tygodnia, a samą rezerwację biletów lotniczych składać minimum trzy miesiące przed planowaną podróżą. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!

Na które lotnisko w Egipcie będą najtańsze loty?

Egipt jest dużym krajem, dlatego podczas planowania do niego podróży wybór lotniska będzie odgrywał bardzo ważną rolę. Jeżeli więc celem jest jego północna część, najlepszym wyborem będzie lądowanie na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Kairze, czyli jego stolicy. Odbywa się tam wiele lotów z Polski, a co za tym idzie wybierając je jako miejsce docelowe można upolować bardzo korzystne oferty. Kolejnym portem, który warto brać pod uwagę, jest Port Lotniczy Hurghada, czyli międzynarodowy port lotniczy położony niedaleko Hurghady, która stanowi centrum turystyczne Egiptu. I choć port ten nie jest największych rozmiarów, to mimo to jest drugim najruchliwszym lotniskiem w całym kraju, dlatego wybierając je jako miejsce docelowe można znaleźć bilety w bardzo korzystnych cenach. Oprócz nich, niekiedy można upolować tanie loty na lotnisko w Sharm el Sheikh, jednak jest to port lotniczy mniejszych rozmiarów, przez co trudniej znaleźć tam niedrogie połączenia.

Loty do Kairu

Jak znaleźć najtańsze loty do Kairu? Kair to stolica Egiptu, w której znajduje się największe lotnisko w całym kraju, czyli Międzynarodowy Port Lotniczy w Kairze. Jest on doskonale skomunikowany z całym światem, dzięki czemu można polecieć do niego z kilku polskich miast i często w bardzo atrakcyjnych cenach! Jak więc szukać takich lotów? Najlepiej korzystając z poniżej wyszukiwarki!Loty do Hurghady

Jak znaleźć najtańsze loty do Hurghady? Hurghada to centrum turystyczne Egiptu, w którym znajduje się drugie najruchliwsze lotnisko w całym kraju! To powoduje, że jest ono bardzo dobrze skomunikowane z pozostałą częścią świata, dzięki czemu można do niego dotrzeć z kilku polskich miast i co ciekawe, często nawet taniej niż do Kairu. Jak więc szukać takich lotów? Najlepiej korzystając z poniżej wyszukiwarki!Loty do Sharm el Sheikh

Jak znaleźć najtańsze loty do Sharm el Sheikh? Sharm el Sheikh to bardzo popularna wśród turystów destynacja, jednak lotnisko, które się w miejscowości tej znajduje nie należy do największych. Mimo to, jest ono dobrze skomunikowane z pozostałą częścią świata, dzięki czemu niekiedy można upolować na nie tani lot z Polski. Jak więc szukać takich lotów? Najlepiej korzystając z poniżej wyszukiwarki!Top hotele w Egipcie na Lato 2024

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii porady, w których między innymi wyjaśniamy czy do Egiptu jest wymagana wiza oraz podpowiadamy czy w Egipcie można spożywać alkohol.

Sprawdź też

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone * *