Subscribe Now
Trending News

Artykuł

Hammamet w Tunezji – TOP 10 najciekawszych atrakcji turystycznych
Atrakcje

Hammamet w Tunezji – TOP 10 najciekawszych atrakcji turystycznych

Co warto zobaczyć w Hammamet w Tunezji?

Hammamet to jeden z najpopularniejszych kurortów w Tunezji, który leży na wybrzeżu Morza Śródziemnego na południowym wschodzie półwyspu Cap Bon. Jest to miasto słynące z upraw jaśminu i hibiskusa, ale turyści przybywają do niego przede wszystkim ze względu na ciągnące się kilometrami przepiękne plaże, krystalicznie czyste morze, przepyszną kuchnię oraz mnóstwo zabytków, które ulokowane są zarówno w samej miejscowości, jak i jej okolicy. Dodatkowo, w Hammamet jest bardzo dobrze rozwinięta architektura turystyczna, dzięki której każdy z urlopowiczów do niego przybywający z pewnością znajdzie nocleg spełniający jego oczekiwania. To jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania! Co zatem warto w nim zobaczyć i jakie atrakcje turystyczne w Hammamet są najciekawsze? Jeżeli widzieliście już nasz wpis, w którym podpowiadamy jakie pamiątki warto kupić w Tunezji, czas najwyższy przejść dzisiejszego artykułu! Sprawdźcie najciekawsze atrakcje w Hammamet! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Gdzie leży Hammamet w Tunezji?
2. Polecane hotele w Hammamet i okolicy
3. Co warto zwiedzić w Hammamet i okolicy?
4. Polecane wycieczki w Hammamet w Tunezji
5. Lista najciekawszych atrakcji w Hammamet
• Medyna w Hammamet
• Fort Hammamet
• Meczet Kabir w Hammamet
• Dar Sebastian w Hammamet
• Park rozrywki Carthageland
• Nabeul
• Sousse
• Port El Kantaoui
• Wycieczki w okolice Hammamet
• Plaże w Hammamet


Gdzie leży Hammamet w Tunezji?

Hammamet to jeden z głównych kurortów turystycznych w Tunezji, który corocznie odwiedzany jest przez dziesiątki turystów z całego świata. Miasto to znajduje się na południowym wschodzie półwyspu Cap Bon na wybrzeżu Morza Śródziemnego w północnej części kraju. Od stolicy Tunezji Hammamet dzieli jedynie kilkadziesiąt kilometrów, dzięki czemu miejscowość ta jest doskonale skomunikowana z pozostałą częścią kraju. Można się do niej dostać przede wszystkim drogą lotniczą, lądując na międzynarodowym porcie lotniczym Enfidha-Hammamet w mieście Enfidha, które znajduje się około 50 kilometrów od Hammamet lub lądując w stolicy Tunezji w porcie lotniczym Tunis, które znajduje się około 70 kilometrów od Hamamamet, a następnie drogą lądową przedostać się bezpośrednio do celu.

Polecane hotele w Hammamet i okolicy

Co warto zwiedzić w Hammamet i okolicy?

Hammamet wyróżnia się niezwykle bogatą historią, której początki sięgają I wieku naszej ery, kiedy to na przedmieściach dzisiejszego miasta powstała osada znana jako Pupput. Przez swoje strategiczne położenie była wielokrotnie zdobywana, w efekcie czego po dziś dzień można w nim podziwiać mnóstwo reliktów przeszłości. Oznacza to, że zarówno w samym Hammamet, jak i jego pobliżu znajduje się od groma ciekawych zabytków, których historia sięga nawet czasów starożytności. Oczywiście to nie jedyne atrakcje, które czekają na przybywających do tego urokliwego miasta turystów. Nic z tych rzeczy! Jedną z jego wizytówek jest bowiem przepiękne wybrzeże z krystalicznie czystym morzem i mięciutkim, złocistym piaskiem, przy którym na kilku kilometrach ciągną się i te mniej i te bardziej luksusowe hotele. To wszystko powoduje, że jest to kierunek idealny dla podróżników w każdym wieku o różnych zapotrzebowaniach turystycznych. A gdy już zaplanuje się w nim pobyt, warto wcześniej sprawdzić czy w Tunezji są rekiny oraz co robić na miejscu, aby mieć pewność, że w pełni wykorzystało się każdą chwilę spędzoną podczas wakacji! Mamy więc dla Was kilkanaście propozycji! Sprawdźcie najciekawsze atrakcje turystyczne w Hammamet i okolicy!

Polecane wycieczki w Hammamet w Tunezji

Powered by GetYourGuide

Kliknij tutaj, aby podejrzeć pozostałe wycieczki w Hammamet!


Lista najciekawszych atrakcji w Hammamet

1. Medyna w Hammamet

Jedną z największych atrakcji w Sousse jest medyna i podobnie jest w Hammamet! Jest to przepiękne stare miasto z XV wieku, które znajduje się na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Miejsce to otaczają potężne mury, za którymi kryje się labirynt wąskich uliczek oraz śnieżnobiałych budowli z niebieskimi okiennicami i drzwiami, co razem tworzy jeden z najwspanialszych przykładów architektury arabskiej w Tunezji. Na terenie medyny w Hammamet zachowały się też dwie okazałe budowle: Fort Hammamet oraz Wielki Meczet. Pierwsza z nich to potężna fortyfikacja, która pełniła funkcję obronną miasta, zaś druga to niewielka, ale bardzo urokliwa świątynia, która urzeka swoją architekturą. W samej medynie jest jednak znacznie więcej ciekawych budowli, które po dziś dzień zachwycają swoim wyglądem, a panujący w niej klimat potrafi pozytywnie zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych podróżników!

Medyna w Hammamet

2. Fort Hammamet

Fort Hammamet, który znajduje się wewnątrz medyny z pewnością zasługuje na szerszy opis. Jest to bowiem jeden z najważniejszych zabytków w Hammamet, a tym samym jedna z największych atrakcji turystycznych, którą corocznie odwiedza dziesiątki podróżników z całego świata. Fortyfikacja ta została wzniesiona wraz w IX wieku, a w XVI wieku została rozbudowana przez panujących w tym okresie Turków, którzy bronili zdobytego miasta przed atakującymi Hiszpanami. Obecnie na miejscu można podziwiać doskonale zachowaną wieżę, dziedziniec wypełniony drzewami oraz mury obronne, z których rozpościera się przepiękny widok na Morze Śródziemne oraz pobliskie wybrzeże.

Fort Hammamet

3. Meczet Kabir w Hammamet

Meczet Kabir, nazywany też Wielkim Meczetem, to kolejny bardzo ważny zabytek, który również znajduje się na terenie historycznej medyny w Hammamet i swoją architekturą zachwyca przybywających do miasta turystów. Budowla ta została wzniesiona w XIII wieku i jest uznawana za jeden z najstarszych meczetów w całej Tunezji! I choć czasem jest nazywana Wielkim Meczetem, to w rzeczywistości jest to świątynia niewielkich rozmiarów, która mimo to przyciąga podróżników panującym w niej klimatem, malowniczą lokalizacją oraz majestatycznym wyglądem. Jego główne wejście jest bardzo imponujące – prowadzą do niego potężne, drewniane drzwi, które okraszone są licznymi zdobieniami, a za nimi znajduje się świątynia, która charakteryzuje się prostą, surową bryłą, pozbawioną dekoracji. Nad meczetem góruje też minaret, z którego regularnie odbywa się wezwanie do modlitwy.

Meczet Kabir w Hammamet

4. Dar Sebastian w Hammamet

Dar Sebastian to przepiękna willa z majestatycznym ogrodem, która została wzniesiona w latach dwudziestych XX wieku przez Georga Sebastiana w zachodniej części w Hammamet. Obiekt ten jest udostępniony turystom, dzięki czemu można w nim podziwiać wnętrza willi, pełny egzotycznej roślinności ogród oraz znajdujący się w niej basen, przy którym niegdyś odbywały się kolacje przy blasku aż 1000 świec. Budowla ta ma biały kolor z kontrastującymi marmurowymi posadzkami i jest ozdobiona kopułą, która jest wierną kopią mauzoleum, czyli miejsca gdzie chowa się ludzi uznanych za świętych. I to jeszcze nie wszystko! Obecnie willa Dar Sebastian stanowi Centrum Kultury Międzynarodowej, a na terenie jej ogrodu wybudowano teatr, w którym w okresie letnim odbywają się koncerty muzyczne.

Dar Sebastian w Hammamet

5. Park rozrywki Carthageland

Carthageland to największy park rozrywki w całej Tunezji, który znajduje się w dzielnicy Yasmine w zachodniej części Hammamet. Jest on podzielony na kilka stref, w tym przede wszystkim na Carthage Land, czyli wesołe miasteczko oraz Aqualand, czyli park wodny. Każda z nich została zaprojektowana w taki sposób, aby zaspokoić potrzeby zarówno tych młodszych, jak i starszych urlopowiczów, dzięki czemu można w nim spędzić cały dzień w rodzinnym gronie. Na odwiedzających je turystów czekają bowiem różnego rodzaju atrakcje, w tym między innymi karuzele, kolejki, tor z samochodzikami, baseny, zjeżdżalnie oraz wiele innych, które z pewnością przypadną do gustu podróżnikom o różnych upodobaniach!

Park rozrywki Carthageland

6. Nabeul

Nabeul to bardzo popularny kurort turystyczny, który znajduje się zaledwie kilkanaście kilometrów od centrum Hammamet. Jest to miasto o bardzo bogatej historii, które słynie z długiej tradycji produkcji ceramiki. To właśnie dlatego na miejscu znajduje się mnóstwo warsztatów i sklepów z pięknymi, ręcznie malowanymi dziełami lokalnych mieszkańców, po które zjeżdżają się turyści z całego świata. Do tego w Nabeul wzdłuż wybrzeża kilometrami ciągnie się piękna promenada, z której rozpościera się malowniczy widok na Morze Śródziemne, a w piątki w mieście odbywa się targ, na którym można znaleźć świeże owoce, warzywa oraz tradycyjne tunezyjskie produkty. Oczywiście nie można zapominać też o zabytkach, będących jedną z największych atrakcji w Nabeul, czyli ruinach starożytnego miasta Neápolis, które kryją w sobie wiele tajemnic sprzed wieków oraz historycznej medynie, która pełna jest charakterystycznych, a przy tym bardzo urokliwych budowli.

Nabeul

7. Sousse

Sousse to następny bardzo popularny kurort turystyczny, który znajduje się niecałe sto kilometrów od centrum Hammamet. Jest to miasto, którego początki sięgają IX w. p.n.e., dzięki czemu można w nim podziwiać mnóstwo wspaniałych zabytków. Mowa tutaj między innymi o pięknej medynie wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO, okazałym meczecie z IX wieku oraz doskonale zachowanym ribacie z VIII wieku, czyli potężnej fortyfikacji, która znajduje się w samym centrum miasta. Oczywiście zabytki to nie wszystko, co ma do zaoferowania Sousse! Nic bardziej mylnego! Jego punktem emblematycznym jest bowiem ciągnące się kilometrami wybrzeże z krystalicznie czystym morzem i mięciutkim, białym piaskiem, przy którym znajdują się nowoczesne hotele, restauracje, kawiarnie i bary, tworzące przybrzeżną strefę turystyczną idealną do wypoczynku.

Sousse w Tunezji – TOP 10 najciekawszych atrakcji turystycznych

8. Port El Kantaoui

Podczas podróży z Hammamet do Sousse, po drodze warto zatrzymać się też w Port El Kantaoui, czyli niewielkiej miejscowości słynącej z przepychu, która powstała na wzór arabskiej Medyny. Na miejscu można znaleźć mnóstwo romantycznych, wąskich, brukowanych alejek otoczonych bujną roślinnością, która doskonale komponuje się z charakterystyczną biało-niebieską zabudową. Do tego w jej centrum znajduje się nowoczesny port z urokliwą przystanią, przy której cumują luksusowe jachty z całego świata, a obok niego ulokowane są liczne restauracje, kawiarnie i sklepy. Największą atrakcją Port El Kantaoui jest jednak park wodny Acqua Palace, czyli jeden z największych parków wodnych w całym kraju, w którym znajdują się atrakcje dla całych rodzin oraz Hannibal Park Sousse, czyli jeden z największych parków rozrywki w Tunezji, w którym na turystów czeka między innymi kolejka górska, kino 7D, tor z samochodzikami oraz mnóstwo przeróżnych karuzel, które przypadną do gustu przede wszystkim tym młodszym urlopowiczom.

Port El Kantaoui w Tunezji - TOP 10 najciekawszych atrakcji turystycznych

9. Wycieczki w okolice Hammamet

W pobliżu Hammamet znajduje się mnóstwo ciekawych miejsc, które warto odwiedzić podczas spędzania wakacji w Tunezji! Pierwszym z nich jest Takrouna, czyli berberyjska wioska znajdująca około 60 kilometrów od centrum miasta, wzniesiona na skale i otoczona polami i gajami oliwnymi, co razem tworzy krajobraz niczym z bajki. Na miejscu można dowiedzieć się więcej o kulturze i historii Berberów, którzy osiedlili się tutaj jeszcze przed Arabami. Kolejnym punktem jest stanowisko archeologiczne Kerkouane, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i usytuowane jest około 90 kilometrów od Hammamet, gdzie można podziwiać ruiny starożytnego miasta fenickiego z VI wieku p.n.e. W jego pozostałościach zachowały się niektóre ślady potwierdzające niegdysiejszą obecność w tym miejscu Kartagińczyków oraz przedmioty dowodzące świetności ich cywilizacji. Jeżeli jednak wolimy obcowanie z przyrodą, doskonałym pomysłem będzie wycieczka na pustynię, podczas której można zobaczyć mnóstwo zapierających dech w piersiach krajobrazów oraz miejsc, gdzie można poczuć prawdziwy smak pustyni.

Wycieczki w okolice Hammamet

10. Plaże w Hammamet

Jedną z najciekawszych atrakcji Djerby są plaże i to samo dotyczy Hammamet! I nic w tym dziwnego, wszak prawdziwą wizytówką Tunezji jest ciągnące się kilometrami wybrzeże, które pokrywa mięciutki piasek i mieniąca się w turkusowych kolorach woda! Taki opis idealnie pasuje też do plaż w Hammamet, które są szerokie, długie i piaszczyste, a morze je podmywające jest krystalicznie czyste. I to jeszcze nie wszystko! Przy wielu z nich bowiem znajduje się mnóstwo restauracji, kawiarni i barów, w których racząc się pysznymi lokalnymi potrawami i drinkami można podziwiać bezkres Morza Śródziemnego oraz uroki okolicznej przyrody. Dodatkowo, dla chętnych na miejscu funkcjonują wypożyczalnie sprzętu, leżaków i parasoli, dlatego zarówno osoby lubiące błogie wylegiwanie się w słońcu, jak i te kochające aktywny wypoczynek z pewnością znajdą coś dla siebie!

Plaże w Hammamet

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii atrakcje, w których między innymi przedstawiamy najciekawsze atrakcje w Hurghadzie oraz prezentujemy najciekawsze atrakcje w Monastirze.

Sprawdź też

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone * *