Subscribe Now
Trending News

Artykuł

Gdzie na wakacje we wrześniu?
Porady

Gdzie na wakacje we wrześniu?

Gdzie pojechać na wakacje we wrześniu?

Wakacje nieodłącznie kojarzą się nam z latem i piękną, słoneczną pogodą. Zdarza się jednak, że nie każdy z nas może cieszyć się urlopem i wymarzonym wolnym w miesiącach letnich. Niestety, zawsze może wydarzyć się niespodziewana sytuacja w firmie, która zmusi nas do tego, by swoje wakacje przełożyć na inny okres, w tym na wrzesień. Dla wielu turystów z całą pewnością nie jest to wymarzona sytuacja. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wrzesień kojarzy się nam z jesienią, a w tym czasie możliwości opalania i morskich kąpieli praktycznie zanikają. Okazuje się jednak, że istnieje wiele ciekawych miejsc, które na wakacje we wrześniu będą wręcz idealne! Jakich konkretniej? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu!


Spis treści:
1. Wakacje we wrześniu – gdzie warto jechać?
2. Jakie kraje warto odwiedzić we wrześniu?
• Zakynthos we wrześniu
• Malta we wrześniu
• Teneryfa we wrześniu
• Sardynia we wrześniu
• Saint Tropez we wrześniu
• Cypr we wrześniu
• Korsyka we wrześniu
• Turcja we wrześniu


Wakacje we wrześniu – gdzie warto jechać?

Wakacje we wrześniu dla większości turystów z pewnością nie brzmią zbyt zachęcająco. Może to wynikać przede wszystkim z faktu, że miesiąc ten jest w naszym kraju okresem, kiedy wszystko zmierza ku jesieni. Liście zaczynają opadać z drzew, a także żółkną trawy. Choć wszystko dookoła nas staje się co prawda bardziej kolorowe, to niestety wiemy, że jest to tylko wstęp do okresu mroźnego i pełnego śniegu. Warto jednak wiedzieć, że wrzesień w niektórych krajach dalej jest czasem, w którym turyści mogą spokojnie cieszyć się pełnym słońcem i korzystać z morskich kąpieli. Wobec tego, jeśli zastanawiamy się, gdzie udać się na wakacje we wrześniu, to odpowiedź jest bardzo prosta. Znajdźmy takie miejsca, w których będziemy mogli cieszyć się nienaganną, słoneczna pogodą!

Jakie kraje warto odwiedzić we wrześniu?

Wiemy już, że wakacje we wrześniu wcale nie muszą oznaczać spędzenia urlopu hotelowym pokoju. Istnieją bowiem kraje, w których sezon turystyczny nie kończy się w sierpniu. Z pewnością wakacje we wrześniu będą w nich niezapomniane i pozwolą na uzyskanie pięknej i złocistej opalenizny. Jakie więc do nich zaliczamy! Przed Wami kilka bardzo ciekawych propozycji!

1. Zakynthos we wrześniu

Jeśli szukamy idealnego miejsca na wakacje we wrześniu, to Zakynthos będzie idealnym rozwiązaniem. Ta grecka wyspa cieszy się ogromną popularnością wśród polskich turystów, a w szczególności wśród tych, którzy lubią wypoczynek poza sezonem. Zakynthos to przede wszystkim urokliwe krajobrazy, a także wiele zabytków do zwiedzenia. Co najważniejsze jednak, turyści mogą spodziewać się tam wysokich temperatur i pięknych plaż, zachęcających do morskich kąpieli.

2. Malta we wrześniu

Malta to malutka wysepka na Morzu Śródziemnym, która ma jednak niezwykle bogatą i ciekawą historię. Turyści mogą tam do woli oddać się zwiedzaniu i poznawaniu kultury maltańskiej, a po trudach codziennej aktywności mogą z kolei skorzystać z urokliwych plaż i niezwykle ciepłego morza.

3. Teneryfa we wrześniu

Teneryfa to jedna z wysp w słynnym Kanaryjskim Archipelagu. Okazuje się, że będzie to idealna propozycja na wakacje we wrześniu dla turystów ceniących sobie piękną pogodę, dobrą zabawę i wypoczynek. To właśnie z tego znana jest Teneryfa.

4. Sardynia we wrześniu

Sardynia to druga pod względem wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym, administracyjnie przynależąca do Włoch. Obfituje ona w magiczne plaże, zabytkowe miasta, a także malownicze krajobrazy. Turyści nawet we wrześniu będą mogli cieszyć się tam niesamowicie słoneczną pogodą.

Wakacje we wrześniu - gdzie warto jechać?

5. Saint Tropez we wrześniu

Saint Tropez to słynna riwiera we Francji. Sezon turystyczny rzadko dobiega tam końca. Jest to propozycja na wakacje we wrześniu dla turystów, którzy cenią sobie ekskluzywny wypoczynek i promienie słońca. Saint Tropez jest również miejscem najlepszych klubów nocnych.

6. Cypr we wrześniu

Cypr jest polskim turystom świetnie znany. To właśnie tam, często zmierzają oni w lipcu czy sierpniu. Niemniej jednak we wrześniu również warto tę wyspę odwiedzić. Zaskoczy nas tam nie tylko błogi spokój, ale również i upalne temperatury i świecące prawie cały miesiąc słońce.

7. Korsyka we wrześniu

Korsyka to wyspa przynależąca administracyjnie do Francji. Jest ona porośnięta aromatyczną lawendą i skąpana w wiecznym słońcu. Z pewnością jest to jedno z lepszych miejsc na wakacje we wrześniu.

8. Turcja we wrześniu

Turcja to popularny kierunek turystyczny. Okazuje się, że we wrześniu mieszkańcy tego kraju dalej korzystają ze słonecznych kąpieli. Jest to więc jedno z tych miejsc, które idealnie nadaje się na wakacje we wrześniu.

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii porady, w których między innymi podpowiadamy kiedy warto jechać do Hurghady oraz wyjaśniamy czy w Egipcie jest potrzeba wiza.

Sprawdź też

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone * *