Subscribe Now
Trending News

Artykuł

Port El Kantaoui w Tunezji – TOP 10 najciekawszych atrakcji turystycznych
Atrakcje

Port El Kantaoui w Tunezji – TOP 10 najciekawszych atrakcji turystycznych

Co warto zobaczyć w Port El Kantaoui w Tunezji?

Port El Kantaoui to niewielka, ale bardzo urokliwa miejscowość leżąca w centralnej części Zatoki Tuniskiej, pomiędzy Monastirem, Sousse i Nabeul, czyli najpopularniejszymi destynacjami turystycznymi na wybrzeżu. Jest to jeden z najbardziej ekskluzywnych kurortów w całym kraju, który słynie z luksusowych hoteli, prestiżowych restauracji oraz przepięknej mariny wypełnionej drogimi jachtami. Tuż obok rozwinęło się malownicze miasteczko na wzór arabskiej Medyny, które pełne jest bungalowów w mauretańskim stylu. To wszystko powoduje, że jest to kierunek warty odwiedzenia praktycznie o każdej porze roku. Wobec tego, przed podróżą do niego dobrym pomysłem będzie sprawdzenie czy w Tunezji są rekiny oraz jakie atrakcje turystyczne w samym Port El Kantaoui i jego pobliżu są najciekawsze! I tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Gdzie leży Port El Kantaoui w Tunezji?
2. Polecane hotele w Port El Kantaoui
3. Co warto zwiedzić w Port El Kantaoui i okolicy?
4. Polecane wycieczki w Port El Kantaoui w Tunezji
5. Lista najciekawszych atrakcji w Port El Kantaoui
• Wielki Meczet w Sousse
• Park wodny Acqua Palace w Port El Kantaoui
• Marina w Port El Kantaoui
• Hannibal Park Sousse
• Muzeum archeologiczne w Sousse
• Ribat w Sousse
• Muzeum Sztuki w Sousse
• Wycieczki morskie z Port El Kantaoui
• Wycieczki w okolice Port El Kantaoui
• Plaże w Port El Kantaoui


Gdzie leży Port El Kantaoui w Tunezji?

Port El Kantaoui to niewielki kurort turystyczny, który znajduje się w centralnej części Zatoki Tuniskiej nad Morzem Śródziemnym. Miejscowość ta leży zaledwie 10 kilometrów od centrum Sousse, czyli jednego z największych miast w Tunezji. To powoduje, że Port El Kantaoui jest doskonale skomunikowany z pozostałą częścią kraju. Można się do niego dostać przede wszystkim droga lotniczą, lądując na międzynarodowym porcie lotniczym Enfidha-Hammamet w mieście Enfidha, a następnie drogą lądową przedostać się bezpośrednio do miejscowości.

Polecane hotele w Port El Kantaoui

Co warto zwiedzić w Port El Kantaoui i okolicy?

Port El Kantaoui to miejscowość słynąca z przepychu, która powstała na wzór arabskiej Medyny. Znajdziemy w niej mnóstwo romantycznych, wąskich, brukowanych alejek otoczonych bujną roślinnością, która doskonale komponuje się z charakterystyczną biało-niebieską zabudową. Jego wizytówką jest nowoczesny port z urokliwą przystanią, przy której cumują luksusowe jachty z całego świata oraz przepiękne wybrzeże z krystalicznie czystym morzem i mięciutkim, białym piaskiem. Oprócz tego, w Port El Kantaoui znajduje się wiele luksusowych hoteli, znanych restauracji, prestiżowych butików, centrów fitness oraz pól golfowych, z których turyści mogą korzystać praktycznie przez cały rok, a to jeszcze nie koniec atrakcji! Co zatem jeszcze warto zobaczyć w tym urokliwym kurorcie? Sprawdźcie!

Polecane wycieczki w Port El Kantaoui w Tunezji


Kliknij tutaj, aby podejrzeć pozostałe wycieczki w Port el Kantaoui!


Lista najciekawszych atrakcji w Port El Kantaoui

1. Wielki Meczet w Sousse

Wielki Meczet w Sousse to jedna z najciekawszych atrakcji w całej okolicy. Jest to budowla wzniesiona w połowie IX wieku za panowania 5 emira z dynastii Aghlabidów, która powstała w wyniku przebudowy dawnej twierdzy. Jej główne wejście prowadzi na wielki wyłożony marmurem wewnętrzny dziedziniec, a za nim jest świątynia, która charakteryzuje się prostą, surową bryłą, pozbawioną ozdób. Co ciekawe, w meczecie tym nie ma minaretu, w związku z czym wezwanie do modlitwy odbywa się ze szczytu północno-wschodniej wieży, do której prowadzą schody wprost z dziedzińca.

Wielki Meczet w Sousse

2. Park wodny Acqua Palace w Port El Kantaoui

Acqua Palace to jeden z największych parków wodnych w całej Tunezji, który znajduje się nieopodal centrum Port El Kantaoui. Jest to miejsce, w którym zarówno osoby młodsze, jak i starsze z pewnością znajdą coś dla siebie, ponieważ słynie ono z różnorodności rozrywki dla turystów w każdym wieku. Jego największą atrakcją są ogromne, sięgające niemal 20 metrów zjeżdżalnie, basen ze sztuczną falą oraz rwąca rzeka, która zapewnia szybką dawkę adrenaliny. To jednak nie wszystko! Na terenie parku znajduje się również basen dla dzieci ze specjalnie zabezpieczonymi zjeżdżalniami, dzięki czemu z Acqua Palace mogą korzystać także najmłodsi podróżnicy!

Park wodny Acqua Palace w Port El Kantaoui

3. Marina w Port El Kantaoui

Jak sama nazwa Port El Kantaoui wskazuje, jego największą atrakcją jest rozległy port jachtowy, wokół którego skupia się cała działalność turystyczna kurortu. Tuż obok tej prężnie działającej przystani znajduje się wszystko to, czego każdy urlopowicz potrzebuje do udanego wypoczynku. Mowa tutaj o między innymi o licznych obiektach noclegowych, urokliwych kawiarenkach, lokalnych restauracjach, barach, sklepach oraz punktach usługowych. To właśnie w tym miejscu można zjeść najlepsze ryby, sushi, owoce morza oraz miejscowe specjały. Funkcjonują tu także lokale sprzedające alkohol oraz prestiżowe butiki, które oblegane są przez bogate turystyki, a oprócz tego wokół mariny jest sporo malowniczych terenów zielonych, kwiatów oraz plantacji drzewek oliwnych.

Marina w Port El Kantaoui

4. Hannibal Park Sousse

Hannibal Park Sousse to jeden z największych parków rozrywki w całej Tunezji, który znajduje się zaledwie kilka minut spacerem od centrum Port El Kantaoui. Jest to wesołe miasteczko, które zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zaspokoić potrzeby urlopowiczów w każdym wieku. Na odwiedzających je turystów czeka między innymi kolejka górska, kino 7D, tor z samochodzikami oraz mnóstwo przeróżnych karuzel, zarówno dla osób młodszych, jak i starszych. I to jeszcze nie wszystko! Na terenie Hannibal Park Sousse pracują animatorzy, którzy chętnie zadbają o najmłodszych przybyszów, tak więc jest to świetna atrakcja dla całych rodzin!

Hannibal Park Sousse

5. Muzeum archeologiczne w Sousse

Muzeum archeologiczne w Sousse to gratka dla wszystkich miłośników historii. Znajduje się ono w wiekowej twierdzy, która jest częścią starego miasta. W budowli tej na ponad 2000 m2 zgromadzono ogromną kolekcję, która zadziwia swoją różnorodnością, a pod względem ilości mozaik jest to drugą co do wielkości na świecie, tuż po Muzeum Narodowym Bardo w stolicy Tunezji. Można w niej podziwiać między innymi wazy, maski, mozaiki, rzeźby, kamienne i terakotowe płyty nagrobne, znalezione w różnych częściach tunezyjskiego Sahelu, czyli regionu rozciągającego się na południe od miasta Hammamet, wzdłuż zatoki, aż do Mahdia.

Muzeum archeologiczne w Sousse

6. Ribat w Sousse

Ribat w Sousse to kolejna fortyfikacja znajdująca się w samym centrum tego popularnego kurortu, która została zbudowana w VIII wieku, a następnie zrekonstruowana do obecnej formy na początku IX wieku za panowania dynastii Aghlabidów. Jest to jeden z najlepiej zachowanych wojskowych klasztorów muzułmańskich na świecie, który jest umiejscowiony tuż obok Wielkiego Meczetu. Sama budowla ma kształt prostokąta i jest otoczona potężnymi murami, a jednym z najbardziej charakterystycznych punktów całego budynku jest okazała wieża, która obecnie służy jako minaret, zaś kiedyś pełniła funkcje obronne. Z wieży tej rozpościera się malowniczy widok na zatokę i miasto.

Ribat w Sousse

7. Muzeum Sztuki w Sousse

Dar Essid Museum to muzeum sztuki znajdujące się w pałacu, który niegdyś należał do miejscowej rodziny arystokratów. Budowla ta jest ulokowana praktycznie w samym centrum Sousse i można w niej podziwiać, jak wyglądało życie zamożniejszej rodziny tunezyjskiej z XVIII i XIX wieku. Wewnątrz znajduje się wiele przedmiotów codziennego użytku z tamtego okresu, w tym między innymi antyczne meble, przepiękne elewacje z andaluzyjskimi kafelkami oraz liczne dzieła sztuki. Na uwagę zasługuje również 700-letni kontrakt małżeński, który jest ozdobiony 18-karatowym złotem i znajduje się w sypialni pierwszej żony dawnego właściciela nieruchomości.

Muzeum Sztuki w Sousse

8. Wycieczki morskie z Port El Kantaoui

Port El Kantaoui leży na wybrzeżu Morza Śródziemnego, więc grzechem byłoby niewykorzystanie tak doskonałej lokalizacji! Świetnym pomysłem są zatem wszelkiego rodzaju wycieczki morskie, w tym przede wszystkim rejs statkiem pirackim, podczas którego załoga umila pasażerom czas animacjami, a chętni urlopowicze mogą popływać w morzu oraz łowić ryby na żyłkę i haczyk. Dużą popularnością cieszą się również rejsy nowoczesnym katamaranem, podczas których można pływać w morzu oraz podziwiać piękną faunę i florę, a przy odrobinie szczęścia nawet pojawiające się na ich trasie delfiny! Oprócz tego, w pobliżu Port El Kantaoui jest kilka ciekawych miejsc do nurkowania, w związku z czym wczasowicze lubiący odrobinę adrenaliny mogą również skorzystać z takich atrakcji.

Wycieczki morskie z Port El Kantaoui

9. Wycieczki w okolice Port El Kantaoui

W pobliżu Port El Kantaoui znajduje się mnóstwo ciekawych miejsc do odwiedzenia! Jednym z nich jest Medyna w Sousse, gdzie można poznać prawdziwą Tunezyjską kulturę nieskażoną masową turystyką. Podczas wycieczki w to historyczne miejsce, można zagłębić się w wąskie, wijące się uliczki starego miasta oraz odwiedzić tętniące życiem suki, czyli miejscowe targi, które wypełnione są zapachem kolorowych przypraw, owoców i warzyw. Taka wyprawa to wręcz idealna sposobność, aby poznać miejscowe zwyczaje. Jeżeli jednak wolimy obcowanie z przyrodą, świetnym pomysłem będzie wycieczka na Saharę, podczas której można zobaczyć mnóstwo zapierających dech w piersiach krajobrazów oraz miejsc, gdzie można poczuć prawdziwy smak pustyni.

Wycieczki w okolice Port El Kantaoui

10. Plaże w Port El Kantaoui

Jedną z najciekawszych atrakcji Djerby są plaże i to samo dotyczy Port El Kantaoui. I nic w tym dziwnego, wszak Tunezja słynie z pięknego, długiego i piaszczystego wybrzeża, które corocznie odwiedza dziesiątki turystów z całego świata. Plaże w tym kurorcie ciągną się kilometrami, a tuż obok nich znajduje się wiele restauracji, kawiarni i barów, w których racząc się pysznymi potrawami i drinkami można podziwiać bezkres turkusowego Morza Śródziemnego oraz uroki okolicznej przyrody. Oprócz tego, na miejscu jest kilka wypożyczalni sprzętu, leżaków i parasoli, dlatego osoby lubiące plażowanie w komfortowych warunkach z pewnością znajdą swój skrawek plaży!

Port El Kantaoui

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii atrakcje, w których między innymi przedstawiamy najciekawsze atrakcje w Marsa Alam oraz podpowiadamy co zobaczyć w Port Ghalib.

Sprawdź też

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone * *