Subscribe Now
Trending News

Artykuł

Najpiękniejsze plaże w Sharm el Sheikh – TOP 10 najlepszych plaż
Plaże

Najpiękniejsze plaże w Sharm el Sheikh – TOP 10 najlepszych plaż

Najlepsze plaże w Sharm el Sheikh w Egipcie

Sharm el Sheikh to jeden z najpopularniejszych kurortów turystycznych w Egipcie, który znajduje się w południowej części półwyspu Synaj nad Morzem Czerwonym. Miasteczko to słynie z ciągnących się kilometrami malowniczych plaż, które wyróżniają się miękkim, białym piaskiem oraz łagodnym zejściem do krystalicznie czystego, turkusowego morza. Jest to istny raj dla miłośników sportów wodnych, którzy zaledwie kilkadziesiąt metrów od brzegu mogą podziwiać przepiękne rafy koralowe oraz licznie występujące w tym akwenie kolorowe rybki. Jeżeli więc zdecydowaliśmy się na wybór tego zachwycającego kurortu, warto wcześniej sprawdzić, czy w Egipcie są rekiny oraz jakie plaże w Sharm el Sheikh oraz jego pobliżu są najciekawsze! I tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Które plaże w Sharm el Sheikh są najładniejsze?
• Sharks Bay Oasis
• Naama Bay Beach
• Ras Um Sid Beach
• El Fanar Beach
• Reef Beach
• Turquoise Beach
• Terrazzina Beach
• Inter Plaza Beach
• Adrenaline Beach Park
• Xperience St. George Coral Beach


Które plaże w Sharm el Sheikh są najładniejsze?

Plaże to jedna z największych atrakcji w Sharm el Sheikh. Region, w którym się znajduje, słynie bowiem z długiego, piaszczystego wybrzeża, dziewiczych plaż oraz krystalicznie czystego morza, które kryje w sobie jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. To właśnie dlatego kurort ten jest polecany przede wszystkim entuzjastom wylegiwania się pod palmom z drinkiem w ręku oraz miłośnikom sportów wodnych, którzy lubią korzystać ze wszelkich aktywności związanych z morzem, w tym przede wszystkim podglądaniem morskiego świata. Wystarczy bowiem wziąć ze sobą sprzęt do snurkowania lub nurkowania i odpłynąć kilkadziesiąt metrów od brzegu, aby podziwiać podwodny świat, w którym znajdziemy mnóstwo niezwykle barwnych żyjątek. Szczęśliwcy mogą natrafić tu między innymi na zagrożone wyginięciem żółwie morskie, krowy morskie oraz delfiny. Gdy dodamy do tego pogodę dopisującą praktycznie przez cały rok, otrzymamy kierunek w sam raz na rajskie wakacje! Które zatem plaże w Sharm el Sheikh oraz okolicy są najlepsze? Sprawdźcie!

1. Sharks Bay Oasis

Sharks Bay Oasis to najpopularniejsza publiczna plaża w Sharm el Sheikh, która zachwyca krystalicznie czystą wodą w turkusowych odcieniach oraz mięciutkim, złocistym piaskiem. Plaża ta ma łagodne zejście do morza i jest chętnie uczęszczana przez osoby lubiące podziwiać podwodne życie, ponieważ nieopodal brzegu kryją się liczne kolorowe rybki, a niekiedy odwiedzają ją nawet żółwie morskie, krowy morskie oraz delfiny butlonosy! Wystarczy więc zabrać ze sobą płetwy i rurkę do oddychania, a następnie wypłynąć kawałek w morze, aby móc podglądać podwodny świat pełen życia! Jeżeli jednak wolimy wygrzewać się w słońcu, to na Sharks Bay Oasis również jest do tego sposobność, zwłaszcza że w jej pobliżu znajdują się restauracje i sklepiki, w których po opalaniu można raczyć się zimnymi napojami i pysznymi potrawami.

Sharks Bay Oasis

2. Naama Bay Beach

Naama Bay to jedna z dzielnic Sharm el Sheikh, w której znajduje się malownicza zatoczka wypełniona krystalicznie czystą wodą w turkusowych tonach. To właśnie w niej mieści się jedna z najpiękniejszych plaż w całym regionie, która jest idealnym miejscem do rozpoczęcia swojej przygody ze snurkowaniem i nurkowaniem. To dlatego, że plaża Naama Bay z trzech stron jest chroniona lądem, co powoduje, że morze jest tu spokojne i ciepłe niemal przez cały rok. I to jeszcze nie wszystko! Infrastruktura turystyczna w jej okolicy jest bowiem bardzo rozwinięta, dzięki czemu po wylegiwaniu się na słońcu i zażywaniu morskich kąpieli można usiąść w jednej z restauracji i skosztować pysznych, lokalnych potraw, a po nich napić się zimnego drinka!

Naama Bay Beach

3. Ras Um Sid Beach

Ras Um Sid to plaża, która znajduje się na południu Sharm el Sheikh i ze względu na kolor piasku zyskała przydomek złotej plaży. Podobnie do Abu Dabbab Beach, czyli jednej z najpiękniejszych plaż w Marsa Alam jest długa, szeroka i piaszczysta, dlatego świetnie nada się do wypoczynku z dziećmi. Woda na niej jest płytka i bardzo czysta, a zejście do niej łagodne. Oczywiście tak jak przy pozostałych plażach, tuż obok Ras Um Sid Beach znajdują się restauracje, sklepy oraz kilka szkółek nurkowych, a gdy wypłynie się kawałek od brzegu, można podziwiać przepiękną rafę koralową, dlatego wybierając się na nią warto zabrać ze sobą sprzęt do snurkowania lub nurkowania. To jednak nie wszystko! Plaża ta jest bowiem otoczona przez strome klify, które nadają jej wyjątkowego, rzadko spotykanego w kurortach turystycznych w Egipcie uroku!

Ras Um Sid Beach

4. El Fanar Beach

El Fanar Beach to kolejna malownicza plaża, która znajduje się nieopodal Ras Um Sid Beach na półwyspie przy hotelu Reinessance w dzielnicy Hadaba. Jest to jedna z najpiękniejszych plaż w okolicy Sharm el Sheikh, która słynie ze swojej wyjątkowości. Nie jest to bowiem zwykła plaża, jak pozostałe, tylko miejsce wykute w skale i podzielone na piętra, na których do dyspozycji urlopowiczów znajduje się kilkadziesiąt leżaków. Jak zatem dostać się z niej wody? To nic trudnego! Wprost ze skały do morza prowadzi długi pomost, z którego można podziwiać okoliczne widoki oraz czystość Morza Czerwonego. To wszystko powoduje, że El Fanar Beach jest wyjątkowo urokliwa, cicha i spokojna i można na niej wylegiwać się w słońcu i zażywać kąpieli w mieniącym się w turkusowych i błękitnych kolorach morzu.

El Fanar Beach

5. Reef Beach

Reef Beach to kolejna kameralna, a przy tym bardzo majestatyczna plaża, która znajduje się na skałach w dzielnicy Hadaba w okolicy Motel Street. Miejsce to jest idealne dla urlopowiczów, którzy lubią spędzać czas na błogim leniuchowaniu w promieniach słońca, zażywając od czasu do czasu morskich kąpieli w krystalicznie czystej wodzie. Piasek na tej plaży jest drobny, miękki i ma złocisty kolor, a do wody podobnie jak w przypadku El Fanar Beach można zejść z pomostu. I pewnie nikogo nie zaskoczymy, ale tutaj również nieopodal brzegu znajduje się rozległa rafa koralowa, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych w regionie. Dzięki temu wypływając kilka metrów od pomostu można podziwiać mnóstwo kolorowych rybek oraz podwodnych roślinek, dlatego osoby lubiące podglądać podwodny świat, powinny zabrać ze sobą sprzęt do snurkowania. Do tego w okolicy są restauracje, sklepy oraz szkółki nurkowe, tak więc plażując na Reef Beach można być pewnym, że niczego na miejscu nie zabraknie.

Reef Beach

6. Turquoise Beach

Turquoise Beach to niewielka plaża, która należy do hotelu Turquoise i znajduje się zaledwie kilka minut spacerem od starego miasta w Sharm el Sheikh. Jest to miejsce z łagodnym, piaszczystym zejściem do wody, zjeżdżalnią dla dzieci postawioną w morzu oraz krystalicznie czystą wodą, która dzięki temu, że jest osłonięta z trzech stron przez ląd jest przez cały rok ciepła i spokojna. I choć nie jest ona tak efektowna, jak Sharks Bay Oasis czy Naama Bay Beach, to mimo to ma swój urok i jest idealnym wyborem dla osób, które lubią wylegiwać się w ciszy i spokoju. Oczywiście tuż obok niej znajduje się kilka restauracji oraz szkółek nurkowych, a nieco dalej również sklepy, tak więc na miejscu można zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne do wypoczynku produkty. Tutaj warto jednak wiedzieć, że na Turquoise Beach rafa koralowa znajduje się nieco dalej, w związku z czym osoby wybierające się na tą plażę muszą brać pod uwagę, że przy brzegu nie będzie zbyt wiele morskich żyjątek.

Turquoise Beach

7. Terrazzina Beach

Terrazina Beach to kolejna plaża, która znajduje się w zatoce na południe od starego miasta w Sharm el Sheikh, czyli tuż obok Turquoise Beach. Podobnie do niej jest więc piaszczysta, ma łagodne zejście do wody, a morze na niej jest krystalicznie czyste. Do tego dochodzi osłonięcie zatoki z trzech stron przez ląd, dzięki czemu woda w niej jest ciepła i bardzo spokojna. Terrazina Beach będzie zatem idealnym wyborem dla rodzin z dziećmi, zwłaszcza że morze przy brzegu jest bardzo płytkie. Oczywiście w pobliżu również znajdują się restauracje, sklepy i szkółki nurkowe, w związku z czym wybierając się na nią można być pewnym, że niczego na miejscu nie zabraknie.

Terrazzina Beach

8. Inter Plaza Beach

Inter Plaza Beach to następna piękna plaża z turkusową wodą, która znajduje się obok hotelu Continental Plaza Beach Resort i wyglądem przypomina plażę Makadi Bay, czyli jedną z najpiękniejszych plaż w Hurghadzie. Jest to miejsce idealne dla osób, które chcą spędzić dzień na błogim leniuchowaniu w promieniach słońca, wylegując się na brzegu krystalicznie czystego morza i podziwiając piękno okolicznej przyrody. Piasek na niej jest raczej kamienisty, ale zejście do wody bardzo łagodne, dzięki czemu można na nią wybrać się razem z dziećmi. I tutaj podobnie jak na pozostałych plażach, nieopodal brzegu znajduje się rafa koralowa, która choć jest nieco mniej okazała w porównaniu do pozostałych, to mimo to można na niej spotkać wiele podmorskich żyjątek. Wybierając się na Inter Plaza Beach warto zatem zabrać ze sobą sprzęt do snurkowania, aby móc na własne oczy podglądać liczne kolorowe rybki oraz bujną morską roślinność.

Inter Plaza Beach

9. Adrenaline Beach Park

Adrenaline Beach Park to plaża znajdująca się w północno-wschodniej części Sharm el Sheikh, tuż za hotelem Jaz Belvedere Resort. Jest to długa, a przy tym bardzo szeroka plaża, którą pokrywa drobny, złocisty piasek, delikatnie podmywany przez krystalicznie czyste morze. Zejście do wody jest na niej łagodne i piaszczyste, a kolor morza w tym miejscu potrafi zachwycić nawet najbardziej doświadczonych podróżników. I to jeszcze nie koniec zalet tej wyjątkowo urokliwej plaży! Wystarczy bowiem wypłynąć kawałek w morze, aby dotrzeć na okazałą rafę koralową pełną kolorowych rybek i innych morskich stworzeń, która tworzy idealne miejsce dla miłośników nurkowania i snurkowania. Wobec tego na Adrenaline Beach Park można zarówno wypoczywać, jak i korzystać z uroków natury.

Adrenaline Beach Park
Adrenaline Beach Park

10. Xperience St. George Coral Beach

Xperience St. George Coral Beach to długa i piękna plaża, która znajduje się na wschodnim wybrzeżu Sharm el Sheikh i ciągnie się przez kilkaset metrów. Woda przy brzegu jest tutaj płytka i spokojna, co tworzy idealne warunki zarówno do wylegiwania się na słońcu, jak i uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing, snurkowanie i nurkowanie. Do morza na płytszą wodę można zejść bezpośrednio z plaży, natomiast gdy chce się dostać na głębszą, można skorzystać z jednego z pomostów. Będzie więc to idealny wybór dla rodzin z dziećmi oraz tych, którzy lubią odpoczywać w ciszy i spokoju. Niestety, w pobliżu Xperience St. George Coral Beach znajdują się praktycznie same hotele, w związku z czym nie ma w jej okolicy restauracji i sklepów, dlatego przed dotarciem na nią warto zaopatrzyć się w niezbędne produkty.

Xperience St. George Coral Beach

Sprawdź też

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone * *