Subscribe Now
Trending News

Artykuł

Hurghada – pogoda. Kiedy warto lecieć do Hurghady?
Porady

Hurghada – pogoda. Kiedy warto lecieć do Hurghady?

Hurghada w Egipcie – kiedy lecieć?

Hurghada to jedna z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscowości w całym Egipcie. I nic w tym dziwnego, wszak znajdziemy w niej piękne, szerokie plaże, mnóstwo atrakcji turystycznych, rozwiniętą infrastrukturę oraz wspaniałą pogodę praktycznie przez cały rok! Kiedy więc najlepiej lecieć do Hurghady, aby móc cieszyć się wakacjami w słonecznym klimacie? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Pogoda w Hurghadzie – kiedy jechać?
2. Kiedy jechać do Hurghady?
• Hurghada – pogoda w styczniu
• Hurghada – pogoda w lutym
• Hurghada – pogoda w marcu
• Hurghada – pogoda w kwietniu
• Hurghada – pogoda w maju
• Hurghada – pogoda w czerwcu
• Hurghada – pogoda w sierpniu
• Hurghada – pogoda we wrześniu
• Hurghada – pogoda w październiku
• Hurghada – pogoda w listopadzie
• Hurghada – pogoda w grudniu


Pogoda w Hurghadzie – kiedy jechać?

Pogoda w Hurghadzie zachęca do odwiedzin tej miejscowości praktycznie przez cały rok. Wiele zależy jednak od tego, jak znosimy wysokie temperatury i suchość powietrza, a także od tego, czego oczekujemy od egipskich wakacji. W niektórych miesiącach bowiem temperatury są na tyle wysokie, że część osób może mieć problem z ich wytrzymaniem, dlatego wcześniej warto sprawdzić amplitudy na przestrzeni całego roku.

Podczas planowania urlopu w tym naszpikowanym atrakcjami kurorcie turystycznym warto również pamiętać, że najtańsze bilety z Polski do Hurghady można znaleźć poza sezonem, a w trakcie wakacji jest zazwyczaj drożej. Jeżeli więc celem są niedrogie wakacje oraz piękna, słoneczna pogoda, Hurghada poza okresem letnim może być świetnym wyborem!

Kiedy jechać do Hurghady?

Hurghada przyciąga turystów spragnionych słońca, ciepłego morza i niezapomnianych widoków. Kurort ten znajduje się na wschodnim wybrzeżu Egiptu, nad morzem Czerwonym. Panuje tu typowo pustynny klimat – latem jest gorąco, zimą bardzo ciepło, a opady deszczu w ciągu roku praktycznie nie występują. To powoduje, że wybierając Hurghadę jako wakacyjną destynację mamy gwarancję doskonałej pogody, bez względu na to, czy zdecydujemy się na urlop latem czy zimą. Wobec tego, który miesiąc będzie najlepszy na zwiedzanie, a który na błogi wypoczynek na plaży? Sprawdźcie!

Hurghada – pogoda w styczniu

Styczeń w Hurghadzie to bardzo słoneczny i ciepły miesiąc. W tym okresie średnia temperatura powietrza wynosi 20°C, a średnia temperatura wody 21°C. Jest to więc świetny moment na odwiedzenie tego popularnego kurortu turystycznego dla osób, którym marzy się ucieczka w środku zimy od mrozów i opadów. Dodatkowo, ceny w styczniu w Hurghadzie są znacznie niższe, w związku z czym jest to idealny miesiąc na zwiedzenie najważniejszych zabytków w Egipcie oraz korzystanie z wszelkich atrakcji, w tym rozkoszowanie się pyszną lokalną kuchnią.

Hurghada – pogoda w lutym

W lutym pogoda w Hurghadzie przypomina tą styczniową. Oznacza to, że jest to ciepły i słoneczny miesiąc, podczas którego słupki rtęci utrzymują się na poziomie około 21°C. Są to więc doskonałe warunki do opalania, korzystania z wszelkich atrakcji i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Morze w tym czasie ma około 21°C, więc dla jednych będzie to idealna temperatura do kąpieli, zaś dla innych woda będzie jeszcze zbyt chłodna, ale nie będzie przeszkodą do uprawiania sportów wodnych, takich jak surfing, windsurfing czy nurkowanie.

Hurghada – pogoda w marcu

W marcu temperatura w Hurghadzie zaczyna powoli rosnąć, dzięki czemu możemy liczyć na około 23°C w ciągu dnia, a oprócz tego na przeszło 9 godzin słonecznych. Jest to idealna pogoda dla wielbicieli zwiedzania, plażowania i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. W tym miesiącu średnia temperatura morza wynosi około 21°C, w związku z czym osoby lubiące nieco chłodniejszą wodę mogą także korzystać z morskich kąpieli. Wobec tego, Hurghada w marcu będzie świetną odskocznią od chłodów, jakie w tym miesiącu panują jeszcze w naszych warunkach klimatycznych.

Hurghada – pogoda w kwietniu

Kwiecień w Hurghadzie jest jeszcze cieplejszym miesiącem niż marzec. W tym okresie średnia temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie 24°C, a średnia temperatura wody na poziomie 23°C, jednak im bliżej maja, tym robi się bardziej gorąco. W skali miesiąca jest około 30 słonecznych dni, co oznacza, że praktycznie nie ma deszczu. Jest to więc świetna informacja dla osób, które obawiają się, że opady zakłócą im słoneczny wypoczynek. Dodatkowo, w kwietniu można liczyć na przeszło 10 godzin słonecznych, dzięki czemu dzień jest na tyle długi, że pozwala w pełni korzystać z wszelkich atrakcji w Hurghadzie.

Hurghada – pogoda w maju

Maj w Hurghadzie to już prawdziwa, letnia pogoda. W tym okresie średnia temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie 28°C, a średnia temperatura wody na poziomie 26°C. Jeżeli dodamy do tego słońce świecące przez 11 godzin w ciągu dnia i bardzo niską wilgotność powietrza, będą to idealne warunki do plażowania, zwiedzania i spędzania czasu nad morzem! Dodatkowo, maj to idealny miesiąc dla osób, które chcą wybrać się do Egiptu przed falą wysokich upałów, które zaczynają się już w czerwcu. W maju w Hurghadzie jest słonecznie i bardzo ciepło, a wiejący od morza wiatr przynosi sporą ulgę.

Hurghada – pogoda w czerwcu

W czerwcu w Hurghadzie musimy przygotować się na początek fali upałów. W tym miesiącu średnia temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie 32°C, jednak w ciągu dnia temperatura może sięgać nawet 40°C. Wysoka jest również temperatura wody, która wynosi około 28°C. Są to więc idealne warunki do odkrywania najpiękniejszych plaż w Hurghadzie oraz kąpieli w turkusowych wodach Morza Czerwonego. Warto jednak pamiętać, że czerwiec to w Hurghadzie początek sezonu wakacyjnego, a co za tym idzie – nie brakuje tłumów na plażach i w największych atrakcjach w regionie. Dodatkowo, ceny w tym okresie również są zdecydowanie wyższe, niż w trakcie innych miesięcy.

Kiedy jechać do Hurghady?

Hurghada – pogoda w lipcu

W lipcu temperatury w Hurghadzie są jeszcze wyższe niż w czerwcu. W tym miesiącu średnia temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie 33°C, ale w ciągu dnia może nawet przekraczać 40°C. To samo dotyczy morza, gdzie średnia temperatura wynosi 31°C, w związku z czym są to idealne warunki do kąpieli dla osób, które nie przepadają za chłodną wodą. Warto jednak pamiętać, że taka pogoda może utrudniać zwiedzanie i podróżowanie, a zbyt długie przebywanie na pełnym słońcu może być niebezpieczne, dlatego lepiej ograniczyć się do błogiego wypoczynku i opalania się na brzegu Morza Czerwonego. Dodatkowo, jest to szczyt sezonu turystycznego, co powoduje, że ceny w tym okresie również są zdecydowanie wyższe, niż w trakcie innych miesięcy.

Hurghada – pogoda w sierpniu

W sierpniu pogoda w Hurghadzie jest podobna do tej z lipca. Jest to więc nadal gorący, pustynny klimat, praktycznie bez opadów deszczu. W tym miesiącu średnia temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie 33°C, a w ciągu dnia może nawet przekraczać 40°C. Ciepłe morze, w którym średnia temperatura wody wynosi 31°C zachęca do kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Należy jednak pamiętać, że podobnie jak w lipcu słońce w tym okresie jest na tyle silne, że może skutecznie utrudniać zwiedzanie, zwłaszcza osobom wrażliwym. Dodatkowo, jest to szczyt sezonu turystycznego, w związku z czym ceny i obłożenie są zdecydowanie wyższe.

Hurghada – pogoda we wrześniu

We wrześniu w Hurghadzie średnia temperatura powietrza jest nieco niższa niż w sierpniu i lipcu, ale wciąż bardzo wysoka, sięgająca 32°C. Na początku miesiąca jest goręcej, a im bliżej października, tym upały coraz mniej doskwierają. W tym czasie można korzystać z szerokiego wachlarza atrakcji, czyli plażowania, opalania się, morskich kąpieli, podziwiania pięknej rafy oraz wycieczek w głąb morza. Warto jednak pamiętać, że w niektóre dni temperatura może wciąż przekraczać 40°C, co dla osób wrażliwych może być nie lada utrudnieniem, dlatego w takim wypadku nie powinno się zbyt długo przebywać na słońcu.

Hurghada – pogoda w październiku

Październik w Hurghadzie wygląda zupełnie inaczej niż ten w naszej strefie klimatycznej. W tym miesiącu średnia temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie 29°C, a średnia temperatura wody na poziomie 26°C, ale im bliżej listopada, tym staje się chłodniej. Wobec tego, w tym czasie można w pełni korzystać ze wszystkich atrakcji, czyli plażowania, uprawiania sportów wodnych, zwiedzania i odkrywania lokalnej kultury. Dodatkowo, ilość turystów w październiku jest mniejsza niż w sezonie wakacyjnym, w związku z czym ceny i obłożenie hoteli są niższe.

Hurghada – pogoda w listopadzie

W listopadzie w Hurghadzie wciąż napotkamy na pogodę przypominającą lato. W tym okresie średnia temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie 26°C, a średnia temperatura wody na poziomie 24°C, choć w ciągu dnia nie raz zdarzają się temperatury powyżej 30°C. Jest to więc idealna odskocznia od naszych warunków klimatycznych, w których jest już niemal zimowo. Dodatkowo, w ciągu miesiąca jest 30 dni słonecznych, co oznacza, że opady praktycznie nie występują, a oprócz tego ilość turystów jest znacznie niższa, dzięki czemu ceny w hotelach i restauracjach są niewygórowane.

Hurghada – pogoda w grudniu

W grudniu w Hurghadzie jest nieco chłodniej, ale wciąż znacznie cieplej niż w naszej strefie klimatycznej. W tym miesiącu średnia temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie 22°C, a średnia temperatura wody na poziomie 21°C, choć niekiedy woda jest cieplejsza od powietrza, dzięki czemu z powodzeniem można kąpać się w morzu. Jest to więc idealny moment na podróż do Hurghady dla osób, które nastawiają się na aktywny wypoczynek, czyli zwiedzanie, uprawianie sportów wodnych oraz odkrywanie i poznawanie lokalnej kultury.

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii porady, w których między innymi podpowiadamy gdzie jechać na wakacje we wrześniu oraz wyjaśniamy czy w Egipcie jest potrzeba wiza.

Sprawdź też

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone * *