Subscribe Now
Trending News

Artykuł

Plaże w Krabi – TOP 10 najpiękniejszych plaż
Plaże

Plaże w Krabi – TOP 10 najpiękniejszych plaż

Najpiękniejsze plaże w prowincji Krabi – 5 najlepszych plaż

Tajlandia kojarzy się przede wszystkim ze stromymi klifami, wyłaniającymi się z głębin krystalicznie czystego morza. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że spora część zdjęć przedstawiających taki krajobraz została zrobiona w prowincji Krabi! To właśnie w niej znajdziemy jedne z najpiękniejszych plaż w całym kraju, dlatego przed podróżą do tego rajskiego miejsca warto poznać je bliżej i dowiedzieć się, które z nich odwiedzić. Przed Wami 10 najpiękniejszych plaż w prowincji Krabi według naszego portalu turystycznego!


Spis treści:
1. Które plaże w prowincji Krabi są najładniejsze
• Maya Bay
• Bamboo Island
• Laem Tong Beach
• Koh Poda Beach
• Phra Nang Beach
• Tup Island Beach
• Long Beach
• Tubkaek Beach
• Klong Muang Beach
• Loh Dalum Bay


Które plaże w prowincji Krabi są najładniejsze?

Krabi to jedna z najczęściej wybieranych destynacji wśród turystów odwiedzających Tajlandię. Jest to prowincja leżąca nad Morzem Andamańskim w południowo-zachodniej części kraju. Słynie ona z pięknych plaż, pokrytych miękkim, białym piaskiem, krystalicznie czystej wody oraz zapierających dech w piersiach klifów. Krajobraz ten uzupełnia bujna dżungla, którą zamieszkują liczne egzotyczne zwierzęta i rośliny. Warto jednak wiedzieć, że Krabi jest na tyle dużą prowincją, że plaże w niej są bardzo zróżnicowane. Znajdziemy więc w niej zarówno te mniej ciekawe, głównie przy miasteczku Ao Nang, jak i te rajskie, prosto z pocztówek, ulokowane przede wszystkim na pobliskich wyspach. Które z nich są zatem szczególnie warte odwiedzenia? Już podpowiadamy! Sprawdźcie 10 najpiękniejszych plaż w prowincji Krabi!

1. Maya Bay

Maya Bay to jedna z najpopularniejszych i najpiękniejszych plaż w całej Tajlandii, która zasłynęła po premierze filmu „Niebiańska Plaża” z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Jest to niezwykle malownicza zatoczka, otoczona wapiennymi wzgórzami, leżąca na na wyspie Koh Phi Phi Leh. Sama plaża wyróżnia się drobnym, białym piaskiem, krystalicznie czystą, turkusową wodą oraz bujnym życiem podwodnym. Przez pewien czas była ona zamknięta dla odwiedzających turystów, którzy wywierali bardzo negatywny wpływ na miejscową faunę i florę, ale w 2022 roku została ponownie otwarta dla odwiedzających i obecnie można korzystać z jej uroków. Warto jednak zaznaczyć, że choć w sezonie rejsy na Maya Bay odbywają się codziennie, to nie można na niej kąpać się w morzu, ponieważ tuż przy brzegu zadomowiły się liczne stada rekinów.

Maya Bay

2. Bamboo Island

Bamboo Island to niewielka, ale bardzo malownicza wysepka znajdująca się nieopodal archipelagu Ko Phi Phi. Po środku niej natrafimy na mały las, zaś dookoła jest ona otoczona mięciutkim, białym piaskiem, wpadającym wprost do krystalicznie czystej wody, która mieni się w turkusowych barwach. To jednak nie wszystko! Wysepkę otacza bujna rafa koralowa, zamieszkała przez liczne stworzenia morskie, dlatego wybierając się w to miejsce można z powodzeniem korzystać z uroków nurkowania i snurkowania. Jeżeli jednak nie lubimy za długo przebywać na słońcu, to po północnej i wschodniej stronie wyspy znajduje się plaża, na której jest bar serwujący przekąski, dania i napoje.

Bamboo Island

3. Laem Tong Beach

Laem Tong Beach to kolejna plaża z archipelagu Ko Phi Phi, która zajmuje czołowe miejsce w zestawieniu tych najpiękniejszych w całej prowincji Krabi! Jest to piękna, spokojna i bardzo odosobniona plaża, leżąca na północnym krańcu wyspy Phi Phi Don. Miejsce to wyróżnia się łagodnym, piaszczystym zejściem do morza, pięknym, turkusowym kolorem wody oraz licznymi palmami porastającymi jego obrzeża. Tuż obok niego znajduje się zaledwie kilka kurortów, dlatego Laem Tong Beach będzie doskonałym wyborem dla osób, które chcą wypoczywać z dala od tłumów, delektując się urokami natury.

Laem Tong Beach

4. Koh Poda Beach

Koh Poda Beach to przepiękna plaża, która znajduje się na wyspie Koh Poda. Morze w tym miejscu zachwyca turkusową barwą i piaszczystym dnem, a piasek na plaży jest wyjątkowo miękki i przyjemny. Sam środek wyspy jest porośnięty przez dżunglę, zaś wokół niej znajdziemy rafę koralową, zamieszkałą przez liczne stworzenia i rośliny. Plaża ta jest więc świetnym miejscem do relaksu, pływania i podziwiania podwodnej fauny i flory, zwłaszcza w trakcie przypływu, gdy morze niemal podpływa pod palmy rosnące w głębi wyspy.

Koh Poda Beach

5. Phra Nang Beach

Phra Nang Beach to następna piękna plaża znajdująca się w prowincji Krabi, tym razem na lądzie. Jest to jedna z 3 plaż leżących na popularnym półwyspie Railay. Słynie ona przede wszystkim z jaskini Phra Nang Cave, która znajduje się na jej krańcu, gdzie można podziwiać potężne stalaktyty zwisające tuż nad kołyszącym się morzem. I choć woda na niej nie jest tak turkusowa, jak w pozostałych miejscach, to dzięki górującymi nad nią wysokimi formacjami skał wapiennych jest ona niezwykle malownicza. Oprócz tego, miejsce to wyróżnia się delikatnym piaskiem, łagodnym zejściem do morza oraz bujną dżunglą otaczającą całą plażę. To jednak nie wszystko! Woda w tym miejscu jest wyjątkowo czysta, a jej kolory zmieniają się w zależności od pory dnia, dlatego warto wybrać się na nią na dłużej!

Phra Nang Beach

6. Tup Island Beach

Tup Island to malutka wysepka leżąca tuż obok Koh Poda, na której znajduje się niewielka, ale bardzo malownicza plaża. Słynie ona przede wszystkim z tego, że gdy poziom wody opada, wyspa łączy się wąskim przesmykiem z drugą wysepką znajdującą się nieopodal. Woda w tym miejscu zachwyca turkusową barwą i piaszczystym dnem, a piasek na plaży jest biały, miękki i przyjemny. Oprócz tego, wokół wysepki znajduje się rafa koralowa zamieszkała przez liczne morskie stworzenia, dlatego jest to doskonałe miejsce do relaksu, pływania i podziwiania podwodnej fauny i flory.

Tup Island Beach

7. Long Beach

Long Beach to kolejna rajska plaża leżąca na jednej z wysp archipelagu Koh Phi Phi. Jak sama nazwa wskazuje, plaża ta jest bardzo długa, dzięki czemu każdy turysta znajdzie na niej miejsce dla siebie. Oprócz tego, pokrywa ją delikatny, biały piasek, wpadający do turkusowego morza, do którego zejście jest bardzo łagodne i przyjemne. Jest to zatem doskonałe miejsce do błogiego wylegiwania się na plaży lub zażywania morskich kąpieli w malowniczych okolicznościach. Warto jednak wiedzieć, że tuż obok plaży znajduje się kilka resortów, ale brakuje przy niej drzew, dlatego osoby nie lubiące zbyt długiego przebywania na słońcu powinny zabrać ze sobą parasol.

Long Beach

8. Tubkaek Beach

Tubkaek Beach to bardzo długa i malownicza plaża znajdująca się nieopodal Parku Narodowego Khao Ngon Nak, słynącego z zapierającego dech w piersiach punktu widokowego o nazwie Dragon Crest. Jest to bardzo kameralne miejsce wyróżniające się drobnym piaskiem, łagodnym zejściem do morza, piaszczystym dnem oraz przepięknymi widokami na skały wapienne majaczące w oddali. Obok niego znajdują się liczne drzewa, pod którymi można się schronić przed parzącym słońcem, a gdy odpoczywających na plaży turystów złapie pragnienie lub głód, tuż przy niej znajduje się kilka klimatycznych restauracji z widokiem na morze.

Tubkaek Beach

9. Klong Muang Beach

Klong Muang Beach wyglądem bardzo przypomina Tubkaek Beach. Jest to plaża równie długa, szeroka i kameralna, dzięki czemu wypoczynek na niej to prawdziwa przyjemność. Wyróżnia się ona drobnym piaskiem, łagodnym zejściem do morza, piaszczystym dnem oraz morzem w pięknych kolorach, którego barwa zmienia się w zależności od pory dnia. To jednak nie wszystko! W jej północnym krańcu znajduje się niewielka wysepka, na którą podczas odpływu można przedostać się piaszczystym przesmykiem. Jest to więc idealne miejsce dla osób, które chcą połączyć błogie wylegiwanie się na plaży z aktywnym wypoczynkiem!

Klong Muang Beach

10. Loh Dalum Bay

Loh Dalum Bay to bardzo popularna, a jednocześnie niezwykle urokliwa plaża, która znajduje się na wyspie Koh Phi Phi Don. Dookoła niej rozpościerają się wzgórza porośnięte bujną roślinnością, zaś samą plażę pokrywa drobny, biały piasek łączący się z przepięknym turkusowym morzem, zamieszkałym przez liczną i niezwykle kolorową faunę. Jest to więc świetne miejsce do relaksu, pływania i podziwiania podwodnych stworzeń, a jeżeli wolimy mniej aktywny wypoczynek, tuż obok znajduje się mnóstwo restauracji i barów serwujących lokalne potrawy i drinki. I to jeszcze nie wszystko! W nocy wspomniane bary organizują spektakularne pokazy ognia oraz imprezy, które trwają do wczesnych godzin porannych!

Loh Dalum Bay

Sprawdź też

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone * *