Subscribe Now
Trending News

Artykuł

Egipt i alkohol – rodzaje, dostępność, spożycie
Porady

Egipt i alkohol – rodzaje, dostępność, spożycie

Czy w Egipcie można kupić i spożywać alkohol?

Egipt z roku na rok staje się coraz popularniejszym kierunkiem wśród europejskich turystów. Można rzec, że przeżywa drugą młodość – wszak jeszcze kilkanaście lat temu był niezwykle chętnie odwiedzany przez Europejczyków, ale wraz z otwarciem granic, jego popularność nieco spadła. Teraz, gdy wraca moda na wakacje w Egipcie, wiele osób zastanawia się, czy w kraju tym można legalnie kupić i spożywać alkohol. Warto więc rozwiać wszelkie wątpliwości i szerzej przybliżyć temat! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Alkohol w Egipcie – czy można go kupić i spożywać?
2. Gdzie można kupić alkohol w Egipcie?
3. Jaki alkohol przywieźć z Egiptu?


Alkohol w Egipcie – czy można go kupić i spożywać?

Egipt jest w większości krajem muzułmańskim, co oznacza, że znaczna część jego mieszkańców, a zwłaszcza tych wierzących, nie może spożywać alkoholu. Na szczęście jest to kraj ukazujący bardziej liberalne podejście, dzięki czemu na jego terenie nie ma zakazu sprzedaży trunków obfitujących w procenty. Warto jednak zaznaczyć, że są prowincje, w których mimo braku zakazu, kupno alkoholu będzie graniczyło z cudem. Dotyczy to przede wszystkim miejsc rzadziej odwiedzanych przez turystów, zamieszkiwanych głównie przez lokalną ludność.

Gdzie można kupić alkohol w Egipcie?

Znalezienie alkoholu w Egipcie nie należy do najprostszych. Gdzie zatem go kupić? Poszukiwania powinniśmy zacząć od większych hoteli i restauracji, w których jest serwowany. W takich miejscach zazwyczaj można kupić napoje z procentami na wynos, choć po nieco wyższej cenie. Alkohol znajdziemy również sklepach, które posiadają specjalną licencję. Tych jest jednak bardzo mało, dlatego natrafimy na nie głównie w większych miastach oraz kurortach turystycznych.

Jaki alkohol przywieźć z Egiptu?

Zgodnie z zaleceniami Koranu, wierzący muzułmanie nie mogą spożywać alkoholu. Niekiedy jednak przymykają na to oko i pozwalają sobie na niewielkie jego ilości. Wobec tego, na miejscu znajdziemy kilka lokalnych wyrobów. Do najpopularniejszych z nich należy piwo Stella oraz Saqqara, a także nieco droższe, czyli Stella Export i Stella Premium. Jeżeli chodzi o wina, to od momentu prywatyzacji winiarni Gianaclis, sytuacja w Egipcie znacznie się poprawiła. Dzięki niej miejscowe wina zyskały na jakości i obecnie ich popularność na świecie stale rośnie. Mowa tutaj między innym o Rubis d’Egypte (wino różowe), Cru des Ptolémées (wino białe) oraz Omar Khayyam (wino czerwone). Dodatkowo, na miejscu jest dostępny lokalny szampan pod nazwą Aida oraz Zibib, czyli egipskie ouzo.

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii porady, w których między innymi wyjaśniamy czy do Egiptu jest wymagana wiza oraz podpowiadamy kiedy warto lecieć do Hurghady.

Sprawdź też

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone * *