Subscribe Now
Trending News

Artykuł

Kato Gouves na Krecie – najciekawsze atrakcje
Atrakcje

Kato Gouves na Krecie – najciekawsze atrakcje

Atrakcje w Kato Gouves na Krecie

Grecja jest znana praktycznie wszystkim polskim turystom. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jest to kraj piękny i ciepły, a co najważniejsze również przystępny pod względem cenowym. Dodatkowo warto zaznaczyć, że Grecja to prawdziwy raj dla wyspiarzy. Zakintos, Mykonos czy Kreta w sezonie letnim zapełnione są turystami. Ta ostatnia wyspa jest szczególnie popularna, ze względu na wyśmienitą pogodę, mnóstwo atrakcji, przepyszną kuchnię oraz idealnie rozwiniętą infrastrukturę, a jednym z najczęściej wybieranych na niej rejonów jest Kato Gouves!  Jakie są więc jego najciekawsze atrakcje? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!

Gdzie leży Kato Gouves na Krecie?

Kato Gouves to niewielkie miasteczko leżące na północnym wybrzeżu Krety nad Morzem Kreteńskim. Jest to miejsce bardzo dobrze skomunikowane z pozostałą częścią wyspy, znajdujące się zaledwie 18 kilometrów na wschód od największego miasta na Krecie, czyli Heraklionu. Można dostać się do niego między innymi drogą lotniczą, lądując na międzynarodowym porcie lotniczym w Heraklionie, a następnie udając się drogą krajową bezpośrednio do kurortu.

Kato Gouves – jakie są najciekawsze atrakcje?

Kato Gouves to jeden z najpiękniejszych rejonów na Krecie. Nazwanie go miejscem, byłoby stwierdzeniem dość nieadekwatnym, gdyż Kato Gouves obejmuje swoim zasięgiem kilka niezwykle ciekawych pod względem turystycznym i przyrodniczym atrakcji. Kato Gouves to fragment jednego z najbardziej malowniczych wybrzeży, jakie znajdują się na całej Krecie. Nic więc dziwnego, że to właśnie ta okolica przyciąga turystów jak przysłowiowy magnes. Kato Gouves znajduje się około 18 kilometrów od Heraklionu – głównego miasta Krety. Jego najciekawszymi atrakcjami są bez wątpienia najpiękniejsze plaże i mnóstwo rozrywkowych lokali. Wydawać by się mogło, że na Kato Gouves każdy turysta znajdzie dokładnie to, czego potrzebuje. Od spokojnego wypoczynku poprzez kluby nocne, aż po centrum medyczne – tak w razie potrzeby. Oprócz tego znajduje się tu prawdziwe bogactwo zabytków i ważnych zarówno historycznie, jak i kulturalnie miejsc, których absolutnie żaden turysta nie powinien przegapić. Wszystko to sprawia, że Kato Gouves wydaje się jednym z najatrakcyjniejszych miejsc, w których można spędzić wakacje na Krecie.

Co robić w Kato Gouves na Krecie?

Wspomniane już zostało, że Kato Gouves ma dosłownie wszystko. Znajdą tam „coś” dla siebie zarówno miłośnicy świetnej rozrywki, ale także i ci podróżni, którzy o wiele bardziej cenią sobie niesamowitą architekturę i stoicki spokój. Jedno jest pewne – na Kato Gouves po prostu nie można się nudzić. Wobec tego warto wiedzieć, co można tam robić. Jakie są największe i najważniejsze atrakcje Kato Gouves?

1. Stanowisko archeologiczne Knossos

To idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie coś więcej, niż tylko piękne plaże. Knossos to bowiem jedno z lepszych miejsc, które pozwoli zapoznać się z cywilizacją minojską.  Z pewnością każdy z nas słyszał o micie Minotaura. Pochodzi on właśnie z Knossos! To jedno z najciekawszych stanowisk archeologicznych na całej Krecie.

2. Jaskinia Skoteinos

Kato Gouves zaprasza turystów do jednej z bardziej imponujących jaskiń na Krecie. Jaskinia Skoteinos ma około 150 metrów głębokości, a jej komory rozciągają się na czterech poziomach. Co ciekawe miejsce to było ulubionym miejscem archeologów. Od lat znajdowali tu oni starożytne przedmioty od czasów minojskich aż do rzymskich.

3. Wąwóz Aposelemis

Jeśli podróżni kochają długie wędrówki to wąwóz Aposelemis w rejonie Kato Gouves będzie idealny. Tak naprawdę jest to kanion, którego ściany miejscami osiągają aż 200 metrów wysokości. Do przejścia jest ekscytujące 6 kilometrów, okraszone malowniczymi widokami. Szczególnie wąwóz Aposelemis docenią entuzjaści przyrody. Występuje tam bowiem ogromna różnorodność drzew i krzewów.

4. Avo Gouves

Kato Gouves to także urokliwa wioska Avo Gouves. Jest to miejscowość na górze Ederi, a z jej ulic roztacza się niesamowity widok na morskie wybrzeże. Co ciekawe, wioska ta hołduje tradycji. Znaleźć tam można tawerny i greckie knajpki. Do zwiedzenia jest tam również kilka białych, monumentalnych kościołów.

5. Muzeum Folkloru w Gouves

Jeśli turyści pragną nieco lepiej poznać tradycję i historię Grecji i samej wyspy jaką jest Kreta, to w Gouves czeka na nich Muzeum Folkloru. Zgromadziło ono wiele ciekawych artefaktów, a imponująca kolekcja świetnie wyjaśnia grecki tradycjonalizm. Wstęp do muzeum jest oczywiście płatny, jednak z całą pewnością warto się na to skusić. Turyści będą tam mogli spróbować swoich sił w niektórych pracach, którymi dawniej trudnili się mieszkańcy regionu. Z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie.

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii atrakcje, w których między innymi przedstawiamy jakie są najciekawsze atrakcje w Makadi Bay w Egipcie oraz podpowiadamy co warto zobaczyć w Djerbie.

Sprawdź też

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone * *