Subscribe Now
Trending News

Artykuł

Kato Gouves na Krecie – TOP 10 najciekawszych atrakcji
Atrakcje

Kato Gouves na Krecie – TOP 10 najciekawszych atrakcji

Atrakcje w Kato Gouves na Krecie

Grecja znana jest wszystkim podróżnikom jako kraj z niezwykle bogatą historią, przepyszną kuchnią oraz pięknymi widokami. Należy do niej nawet kilka tysięcy wysp, a wśród nich popularna na cały świat Kreta, na której znajduje się urokliwa miejscowość o nazwie Kato Gouves. Kurort ten upodobali sobie przede wszystkim europejscy turyści, ponieważ panuje w nim piękna pogoda, ceny są przystępne, a w okolicy jest mnóstwo ciekawych rzeczy do robienia. Jakie są więc jego najciekawsze atrakcje? Co warto zobaczyć podczas wakacji w Kato Gouves? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Gdzie leży Kato Gouves na Krecie?
2. Polecane hotele w Kato Gouves i okolicy
3. Kato Gouves – jakie są najciekawsze atrakcje?
4. Co robić w Kato Gouves na Krecie?
5. Polecane wycieczki w Kato Gouves na Krecie
6. Lista najciekawszych atrakcji w Kato Gouves
• Stanowisko archeologiczne Knossos
• Jaskinia Skotino
• Wąwóz Aposelemis
• Avo Gouves
• Muzeum Folkloru w Gouves
• Cretaquarium
• Zatoka Sarantari
• Park wodny Acqua Plus
• Park rozrywki Dinosauria Park
• Muzeum Archeologiczne w Heraklionie


Gdzie leży Kato Gouves na Krecie?

Kato Gouves to niewielkie miasteczko leżące na północnym wybrzeżu Krety nad Morzem Kreteńskim. Jest to miejsce bardzo dobrze skomunikowane z pozostałą częścią wyspy, znajdujące się zaledwie 18 kilometrów na wschód od największego miasta na Krecie, czyli Heraklionu. Można dostać się do niego między innymi drogą lotniczą, lądując na międzynarodowym porcie lotniczym w Heraklionie, a następnie udając się drogą krajową bezpośrednio do kurortu.

Polecane hotele w Kato Gouves i okolicy

Kato Gouves – jakie są najciekawsze atrakcje?

Kato Gouves to jeden z najpiękniejszych rejonów na Krecie. Nazwanie go miejscem, byłoby stwierdzeniem dość nieadekwatnym, gdyż Kato Gouves obejmuje swoim zasięgiem kilka niezwykle ciekawych pod względem turystycznym i przyrodniczym atrakcji. Kato Gouves to fragment jednego z najbardziej malowniczych wybrzeży, jakie znajdują się na całej Krecie. Nic więc dziwnego, że to właśnie ta okolica przyciąga turystów jak przysłowiowy magnes. Kato Gouves znajduje się około 18 kilometrów od Heraklionu – głównego miasta Krety. Jego najciekawszymi atrakcjami są bez wątpienia najpiękniejsze plaże i mnóstwo rozrywkowych lokali. Wydawać by się mogło, że na Kato Gouves każdy turysta znajdzie dokładnie to, czego potrzebuje. Od spokojnego wypoczynku poprzez kluby nocne, aż po centrum medyczne – tak w razie potrzeby. Oprócz tego znajduje się tu prawdziwe bogactwo zabytków i ważnych zarówno historycznie, jak i kulturalnie miejsc, których absolutnie żaden turysta nie powinien przegapić. Wszystko to sprawia, że Kato Gouves wydaje się jednym z najatrakcyjniejszych miejsc, w których można spędzić wakacje na Krecie.

Co robić w Kato Gouves na Krecie?

Wspomniane już zostało, że Kato Gouves ma dosłownie wszystko. Znajdą tam „coś” dla siebie zarówno miłośnicy świetnej rozrywki, ale także i ci podróżni, którzy o wiele bardziej cenią sobie niesamowitą architekturę i stoicki spokój. Jedno jest pewne – na Kato Gouves po prostu nie można się nudzić. Wobec tego warto wiedzieć, co można tam robić. Jakie są największe i najważniejsze atrakcje Kato Gouves?

Polecane wycieczki w Kato Gouves na Krecie


Kliknij tutaj, aby podejrzeć pozostałe wycieczki w Kato Gouves!


Lista najciekawszych atrakcji w Kato Gouves

1. Stanowisko archeologiczne Knossos

To idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie coś więcej, niż tylko piękne plaże. Knossos to bowiem jedno z lepszych miejsc, które pozwoli zapoznać się z cywilizacją minojską.  Z pewnością każdy z nas słyszał o micie Minotaura. Pochodzi on właśnie z Knossos! To jedno z najciekawszych stanowisk archeologicznych na całej Krecie.

Stanowisko archeologiczne Knossos

2. Jaskinia Skotino

Kato Gouves zaprasza turystów do jednej z bardziej imponujących jaskiń na Krecie. Jaskinia Skoteinos ma około 150 metrów głębokości, a jej komory rozciągają się na czterech poziomach. Co ciekawe miejsce to było ulubionym miejscem archeologów. Od lat znajdowali tu oni starożytne przedmioty od czasów minojskich aż do rzymskich.

Jaskinia Skotino

3. Wąwóz Aposelemis

Jeśli podróżni kochają długie wędrówki to wąwóz Aposelemis w rejonie Kato Gouves będzie idealny. Tak naprawdę jest to kanion, którego ściany miejscami osiągają aż 200 metrów wysokości. Do przejścia jest ekscytujące 6 kilometrów, okraszone malowniczymi widokami. Szczególnie wąwóz Aposelemis docenią entuzjaści przyrody. Występuje tam bowiem ogromna różnorodność drzew i krzewów.

Wąwóz Aposelemis

4. Avo Gouves

Kato Gouves to także urokliwa wioska Avo Gouves. Jest to miejscowość na górze Ederi, a z jej ulic roztacza się niesamowity widok na morskie wybrzeże. Co ciekawe, wioska ta hołduje tradycji. Znaleźć tam można tawerny i greckie knajpki. Do zwiedzenia jest tam również kilka białych, monumentalnych kościołów.

Avo Gouves

5. Muzeum Folkloru w Gouves

Jeśli turyści pragną nieco lepiej poznać tradycję i historię Grecji i samej wyspy jaką jest Kreta, to w Gouves czeka na nich Muzeum Folkloru. Zgromadziło ono wiele ciekawych artefaktów, a imponująca kolekcja świetnie wyjaśnia grecki tradycjonalizm. Wstęp do muzeum jest oczywiście płatny, jednak z całą pewnością warto się na to skusić. Turyści będą tam mogli spróbować swoich sił w niektórych pracach, którymi dawniej trudnili się mieszkańcy regionu. Z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie.

Muzeum Folkloru w Gouves

6. Cretaquarium

Kilka kilometrów od Kato Gouves znajduje się Cretaquarium, czyli największe akwarium na całej Krecie! W miejscu tym na powierzchni 1600 m² można podziwiać aż 2500 zwierząt morskich z 250 różnych gatunków, które zamieszkują Morze Śródziemne! Wycieczka do niego będzie więc wspaniałą atrakcją dla wszystkich miłośników fauny i flory!

Cretaquarium

7. Zatoka Sarantari

Kilka kilometrów na wschód od Kato Gouves można znaleźć jedną z najpiękniejszych zatoczek na Krecie, a mianowicie zatokę Sarantari! Jest to miejsce z łagodnym zejściem do wody, w którym krystalicznie czyste morze delikatnie podmywa plażę i znajdujące się na niej skały. Tuż obok niej jest ulokowanych kilka restauracji i barów, w których po wypoczynku na słońcu można posilić się miejscowymi trunkami i potrawami, więc z powodzeniem można wybrać się w to miejsce na cały dzień!

Zatoka Sarantari

8. Park wodny Acqua Plus

Acqua Plus to jeden z największych parków wodnych na Krecie, który znajduje się zaledwie 10 minut drogi od Kato Gouves. Jest to miejsce, w którym zarówno osoby młodsze, jak i te starsze z pewnością znajdą coś dla siebie. Słynie on bowiem z różnorodnych atrakcji dla turystów w każdym wieku, a to wszystko dzięki wyznaczonym w nim obszarom dla dorosłych i dzieci.

Park Wodny Acqua Plus

9. Park rozrywki Dinosauria Park

Tuż obok Kato Gouves znajduje się niezwykle popularny wśród rodzin z dziećmi park o nazwie Dinosauria Park. Jest to miejsce, w którym najmłodsi turyści mają okazję poznać historię dinozaurów, dowiedzieć się skąd się wzięły, jak wyginęły oraz jak wyglądają ich skamieniałości. Wycieczka do niego będzie więc idealną sposobnością do połączenia zabawy z nauką.

Park rozrywki Dinosauria Park

10. Muzeum Archeologiczne w Heraklionie

Muzeum Archeologiczne w Heraklionie to miejsce, które powinien odwiedzić każdy miłośnik historii. Jest to jedno z najważniejszych muzeów w całej Grecji, w którym można podziwiać ogromną ilość minojskich przedmiotów codziennego użytku, takich jak wazony, narzędzia, ozdoby, biżuterię oraz naczynia.

Muzeum archeologiczne w Heraklionie

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii atrakcje, w których między innymi przedstawiamy najciekawsze atrakcje na Chalkidiki oraz podpowiadamy co warto zobaczyć w Bodrum.

Sprawdź też

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone * *