Subscribe Now
Trending News

Artykuł

Najpiękniejsze plaże na Chalkidiki – TOP 10 najlepszych plaż
Plaże

Najpiękniejsze plaże na Chalkidiki – TOP 10 najlepszych plaż

Najlepsze plaże na Półwyspie Chalcydyckim w Grecji

Chalkidiki to charakterystyczny, trójpalczasty półwysep należący do Grecji, który słynie z mnóstwa ciekawych zabytków, wyjątkowego klimatu i przepięknych, ciągnących się kilometrami plaż. Z jednej strony można na nim podziwiać tradycyjne greckie budownictwo, w tym przede wszystkim śnieżnobiałe domki z kolorowymi okiennicami, z drugiej zaś zachwycać się bogatą naturą i zapierającymi dech w piersiach widokami. Nic więc dziwnego, że corocznie jest odwiedzany przez rzesze turystów z całego świata, którzy spragnieni wypoczynku pod palmami tłumnie przybywają w to miejsce. Jeżeli więc i Wy zdecydowaliście się na podróż na ten urokliwy półwysep, warto wcześniej sprawdzić jakie plaże na Chalkidiki są najciekawsze! I tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Plaże na Chalkidiki – którą wybrać?
• Agios Ioannis Beach
• Fava Beach
• Kalithea Beach
• Karydi Beach
• Orange Beach
• Kalamitsi Beach
• Paliouri Beach
• Glarokavos Beach
• Sani Fokea
• Koviou Beach


Plaże na Chalkidiki – którą wybrać?

Plaże to jedna z największych atrakcji Chalkidiki! Półwysep Chalcydycki znany jest bowiem z urokliwych zatoczek oraz piaszczystych, dziewiczych plaż, na których krystalicznie czyste morze mieni się w promieniach świecącego przed ponad 300 dni w roku słońca. Krajobraz ten dopełniają malownicze góry, pomiędzy którymi usiane są tradycyjne greckie wioski z charakterystycznymi białymi budynkami i kolorowymi dachami. To wszystko tworzy idealne warunki do błogiego wypoczynku oraz zażywania słonecznych i morskich kąpieli, zwłaszcza że aż 89 plaż znajdujących się na półwyspie zostało oznaczonych Błękitną Flagą, czyli oznaczeniem, które przyznaje się kąpieliskom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie ochrony środowiska, bezpieczeństwa i infrastruktury. Które z nich są zatem szczególnie warte odwiedzenia? Już podpowiadamy! Sprawdźcie 10 najpiękniejszych plaż na Chalkidiki w Grecji!

1. Agios Ioannis Beach

Agios Ioannis Beach to jedna z najspokojniejszych plaż na całym półwyspie, a przy tym jedna z najbardziej malowniczych. Jest to niezwykle urokliwe miejsce, które znajduje się nieopodal miejscowości Nikiti i wyróżnia się miękkim, białym piaskiem oraz krystalicznie czystym morzem, które mieni się w odcieniach turkusu i błękitu. Zejście do wody jest tutaj bardzo łagodne, a do dyspozycji plażowiczów jest kilkanaście leżaków i parasoli, dzięki czemu rodziny z dziećmi oraz osoby stroniące od słońca mogą znaleźć na niej kącik dla siebie.

Agios Ioannis Beach

Jak dostać się na Agios Ioannis Beach?

2. Fava Beach

Fava Beach to kolejna przepiękna plaża, która znajduje się w pobliżu turystycznej miejscowości Vourvourou. Jest to jedno z tych miejsc, które od razu zachwyca widokami i sprawia, że turyści w moment zakochują się w otaczającym krajobrazie. Wszystko dlatego, że znajduje się w malowniczej zatoce, pomiędzy zalesionymi pagórkami i charakterystycznymi skałkami, które jakby wpadają do wody. Znajdziemy na niej miękki, biały piasek oraz krystalicznie czyste morze, którego kolory mienią się w promieniach słońca i wyglądają niczym z pocztówek. I choć w pobliżu plaży nie znajdziemy infrastruktury z barami i restauracjami, to zdecydowanie jest to miejsce warte odwiedzenia, na którym można godzinami wylegiwać się na ciepłym piasku, co jakiś czas chłodząc się w turkusowej wodzie.

Fava Beach

Jak dostać się na Fava Beach?

3. Kalithea Beach

Kallithea Beach to kolejna bardzo spokojna plaża, która znajduje się w miejscowości Kallithea. Pokrywa ją delikatny, miękki piasek, który mieni się złotymi drobinkami, a samo kąpielisko jest ulokowane w otoczeniu pięknej zieleni. Woda na nim jest krystalicznie czysta z łagodnym zejściem, co powoduje, że nawet najmłodsi turyści mogą się w niej bezpiecznie pluskać. To jednak nie koniec jej zalet! Tuż obok Kallithea Beach znajdziemy bowiem szeroko rozwiniętą architekturę turystyczną, w tym między innymi leżaki, parasole, zaplecze sanitarne oraz kilka kawiarni, restauracji i barów, w których do późnych godzin nocnych można raczyć się pysznymi drinkami i lokalnymi specjałami!

Kalithea Beach

Jak dostać się na Kalithea Beach?

4. Karydi Beach

Karydi Beach to jedna z najpopularniejszych, a przy tym najchętniej odwiedzanych plaż na całym Półwyspie Chalcydyckim. Dzieli się ona na kilka części – na plażę główną oraz kilka mniejszych zatoczek w jej pobliżu. Każdą z nich pokrywa miękki, drobny, niemal pudrowy piasek, który połyskuje w promieniach słońca, a woda na nich jest krystalicznie czysta i mieni się w odcieniach turkusu i błękitu. Co ważne, zejście do morza na Karydi Beach praktycznie w każdym miejscu jest łagodne, dzięki czemu z powodzeniem mogą z niej korzystać rodziny z dziećmi. I to jeszcze nie wszystko! Wylegując się na plaży, można z niej dostrzec słynną, mistyczną górę Athos, która znajduje się po drugiej stronie morza. Oprócz tego, obok zatoki ulokowana jest restauracja i bar, w których można ugasić pragnienie i zaspokoić głód.

Karydi Beach

Jak dostać się na Karydi Beach?

5. Orange Beach

Orange Beach to bardzo spokojna, a przy tym niezwykle urokliwa plaża, która znajduje się na północny-wschód od miejscowości Sarti. I choć ma zaledwie kilkaset metrów długości, to mimo to zachwyca swoim malowniczym położeniem oraz niezwykłymi kolorami morza, które majestatycznie łączy się z białymi skałami. To właśnie natura w tym miejscu odgrywa główną rolę. Wokół słychać głośne cykady, a w powietrzu unosi się zapach porastających wzgórza ziół. Piasek na plaży jest drobny, miękki i ma srebrzystą barwę, zaś woda jest krystalicznie czysta i mieni się w odcieniach błękitu i turkusu. Jest to więc idealne miejsce na spędzenie dnia wylegując w promieniach słońca, od czasu do czasu chłodząc się w przejrzystym morzu!

Orange Beach

Jak dostać się na Orange Beach?

6. Kalamitsi Beach

Kalamitsi Beach to niewielka, ale bardzo malownicza plaża, która znajduje się na południu Sithonii. Miejsce to jest idealne dla urlopowiczów, którzy lubią spędzać czas na błogim leniuchowaniu w promieniach słońca, zażywając przy tym morskich kąpieli w krystalicznie czystej wodzie. Piasek na tej plaży jest drobny, miękki i ma złocisty kolor, a morze mieni się w odcieniach turkusu i błękitu. I to jeszcze nie koniec jej atutów! Tuż obok Kalamitsi Beach znajduje się kilka restauracji i barów, w których racząc się przepięknym widokiem na zatokę można kosztować specjałów kuchni greckiej.

Kalamitsi Beach

Jak dostać się na Kalamitsi Beach?

7. Paliouri Beach

Paliouri Beach to długa i piękna plaża, która jest jedną z najpopularniejszych na całym Półwyspie Chalcydyckim. W okresie wakacyjnym wypełnia się młodymi turystami, których przyciągają liczne atrakcje wodne oraz bary i restauracje znajdujące się w pobliżu. Niezwykłego uroku dodaje jej las piniowy porastający otaczające ją zbocza. Piasek na niej jest drobny, miękki i ma złocisty kolor, zejście do wody jest łagodne, a morze jest krystalicznie czyste i mieni się w odcieniach turkusu i błękitu. Jest to więc doskonała plaża zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla osób, które szukają rozrywki.

Paliouri Beach

Jak dostać się na Paliouri Beach?

8. Glarokavos Beach

Glarokavos Beach to plaża, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych na półwyspie Kasandra. Kąpielisko to wyróżnia się miękkim, srebrzystym piaskiem, krystalicznie czystą wodą oraz łagodnym zejściem do morza mieniącego się w odcieniach turkusu i błękitu. Jest ona na tyle długa, że można znaleźć na niej zarówno miejsca dzikie, w których można wylegiwać się z dala od ludzi, jak i bardziej zorganizowane, w których można wynająć leżaki i parasole. I choć w pobliżu nie ma żadnej miejscowości, to mimo to znajdziemy przy niej kilka barów, w których delektując się pięknym widokiem na morze turyści mają możliwość raczyć się pysznymi drinkami z palemką.

Glarokavos Beach

Jak dostać się na Glarokavos Beach?

9. Sani Beach

Sani Beach to kolejne miejsce, które od razu zachwyca idealnymi warunkami do plażowania oraz przepięknym krajobrazem. Jest to bardzo spokojna plaża z miękkim piaskiem i krystalicznie czystym morzem, do którego prowadzi łagodne zejście. Jej punktem charakterystycznym jest pobliski las sosnowy i rosnące tuż obok gaje oliwne, które razem tworzą niesamowity klimat. Sama plaża znajduje się zaledwie kilkaset metrów od luksusowej mariny, dzięki czemu nieopodal jest ulokowanych kilka barów i restauracji, w których można skosztować lokalnych specjałów. I to jeszcze nie koniec jej zalet! Na bardziej wymagających plażowiczów na miejscu czekają leżaki i parasole, na których można skryć się przed palącym słońcem, a osoby lubiące odrobinę adrenaliny mogą skorzystać z oferowanych przez miejscowe biura atrakcji wodnych!

Sani Beach

Jak dostać się na Sani Beach?

10. Koviou Beach

Koviou Beach to niewielka, kameralna plaża, która znajduje się na początku półwyspu Sithonii. Jest to jedna z najspokojniejszych, a przy tym najbardziej malowniczych plaż na Chalkidiki, która wyróżnia się miękkim, białym piaskiem, płytką wodą i niezwykłymi kolorami morza. Miejsce to polubią przede wszystkim miłośnicy podglądania podwodnego życia, ponieważ w pobliżu skał, które otaczają plażę, można znaleźć wiele ciekawych gatunków morskich stworzeń. Oprócz tego, zejście do wody na Koviou Beach jest bardzo łagodne, a do dyspozycji plażowiczów są leżaki i parasole oraz pełne zaplecze sanitarne, w tym między innymi przebieranie i prysznice. Tuż obok plaży znajduje się też beach bar, w którym można raczyć się zimnymi drinkami i drobnymi przekąskami.

Koviou Beach

Jak dostać się na Koviou Beach?

Sprawdź też

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone * *