Subscribe Now
Trending News

Artykuł

Ile trwa lot z Polski do Argentyny?
Porady

Ile trwa lot z Polski do Argentyny?

Ile leci się z Polski do Argentyny?

Argentyna to niezwykle różnorodny kraj, który kusi przepyszną kuchnią, wspaniałymi winami, bogatą historią, miłością do piłki nożnej oraz miejscami dziewiczą naturą. Mimo to, jest to wciąż egzotyczny dla nas kierunek, który jednak z roku na rok zyskuje coraz na popularności. Planując więc eskapadę w tamtejsze rejony, warto wcześniej dowiedzieć się, jak długo trwa lot z Polski do Argentyny i skąd możemy rozpocząć podróż, aby do celu dotrzeć w jak najkrótszym czasie. I to właśnie szczegółowo opisujemy w dzisiejszym artykule! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Ile się leci do Argentyny z Polski?
2. Z jakich miast można polecieć do Argentyny?
3. Z jaką prędkością leci się samolotem z Polski do Argentyny?
4. Na jakiej wysokości leci samolot z Polski do Argentyny?
5. Kiedy i gdzie szukać tanich lotów do Argentyny?


Ile się leci do Argentyny z Polski?

Każdy turysta, który chce odwiedzić Argentynę, musi mieć na uwadze, że jeżeli zamierza rozpocząć podróż do niej w Polsce, sam lot zajmie od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin. Tutaj należy jednak pamiętać, że kraj ten jest na tyle obszerny, że bardzo duże znaczenie będzie miał wybór lotniska początkowego i końcowego podróży oraz ewentualne międzylądowania. Biorąc wszystkie te czynniki pod uwagę, można wyliczyć, że średnia długość lotu z Polski do Argentyny wynosi około 20 godzin. W tym wypadku najkrótsza opcja to lot od 16 godzin, zaś najdłuższa to ponad 27 godzin. Tak duża rozbieżność jest spowodowana miejscem wylotu, międzylądowaniem, czasem oczekiwania na kolejny samolot oraz miejscem lądowania. Mimo to, ten zaskakujący na każdym kroku kraj z pewnością jest warty wytrzymania tych kilkunastu godzin w podróży, aby na miejscu móc czerpać z niego pełnymi garściami!

Z jakich miast można polecieć do Argentyny?

Do Argentyny można dolecieć z kilku polskich miast. Loty odbywają się z Warszawy, Krakowa, Gdańska i Poznania, a na miejsce można dotrzeć do Buenos Aires, Mendozy oraz Santiago Del Estero. Oczywiście największą popularnością cieszą się loty z Warszawy, a to wszystko ze względu na szorki wybór linii lotniczych oraz atrakcyjne ceny. Warto jednak wiedzieć, że w zależności od punktu początkowego i końcowego podróży, zmianie może uleć jej czas oraz ilość przesiadek i oczekiwania na kolejny samolot. Należy więc mieć na uwadze, że podróż może zająć od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin, w tym czasem podczas międzylądowania czeka się od kilku do kilkunastu godzin na kolejny lot. Biorąc to pod uwagę, średni czas lotu z Polski do Argentyny wynosi około 20 godzin.

Z jaką prędkością leci się samolotem z Polski do Argentyny?

Samoloty stworzone do pokonywania długich dystansów są maszynami, które wyróżniają się znacznie mocniejszymi silnikami oraz ogromnymi wymiarami i wagą. Najczęściej osiągają one prędkość przelotową w granicach od 800 do 1000 kilometrów na godzinę. Ich prędkość jest jednak zależna od wielu różnych czynników, w tym przede wszystkim warunków atmosferycznych, dostępności korytarzy powietrznych oraz mocy danej maszyny. Mimo to, odległość z Polski do Argentyny jest na tyle duża, że większość lotów organizowanych między tymi krajami wymaga międzylądowanie, niezależnie od miejsca początkowego i końcowego podróży. Oprócz tego, każdy z samolotów pasażerskich podlega bardzo rygorystycznym wymaganiom, a każdy ich przelot jest ustalany i kontrolowany przez kontrolerów lotu.

Na jakiej wysokości leci samolot z Polski do Argentyny?

Na początek warto zaznaczyć, że wysokość przelotowa samolotu lecącego z Polski do Argentyny nie ma większego wpływu na łączny czas trwania podróży. Dlaczego? Ponieważ każdy lot ma wytyczoną konkretną drogę w indywidualnym korytarzu powietrznym, tak aby podczas podróży nie doszło do kolizji z innym samolotem. Wobec tego, statki powietrzne przemieszczające się pomiędzy tymi krajami mogą lecieć na wysokości od 10 do 12 kilometrów nad poziomem morza, a mimo to czas przelotu pozostanie niezmienny.

Ile leci się z Polski do Argentyny?

Kiedy i gdzie szukać tanich lotów do Argentyny?

Ceny biletów lotniczych z Polski do Argentyny mogą ulegać zmianie w zależności od czasu trwania podróży, ilości przesiadek oraz terminu rezerwacji. Warto więc wiedzieć, że zazwyczaj im tańszy lot, tym dłuższy czas podróży, ale mimo to, można znaleźć loty w bardzo korzystnych cenach, o ile szuka się ich kilka miesięcy przed wylotem i nie rezerwuje się lotu w trakcie trwania wysokiego sezonu, który zaczyna się w styczniu i kończy w marcu. Najlepszym miejscem do tego są wszelkiego rodzaju porównywarki cen lotów, gdzie dzień po dniu można przeglądać każdy rejs oraz wybierać różne miejsca międzylądowań.

Zachęcamy również do odwiedzenia innych wpisów z kategorii porady, w których między innymi podpowiadamy kiedy warto lecieć do Hurghady oraz wyjaśniamy ile kosztuje wiza do Egiptu.

Sprawdź też

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone * *